WTA - Cincinnati: niespodziewany triumf Bertens!

• Data publikacji: 19.08.2018, 22:15

Kiki Bertens niespodziewanie pokonała liderkę światowego rankingu - Simonę Halep 2-6 7-6 (6) 6-2 w finale turnieju WTA w Cincinnati.

Pierwszego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęła Rumunka, która już w gemie otwarcia przełamała Holenderkę, a następnie wygrała gema przy własnym serwisie i prowadziła 2-0. Przy stanie 4-2 Halep ponownie odebrała serwis swojej przeciwniczce, a pierwszego seta zakończyła w kolejnym gemie przy własnym serwisie.

W drugiego seta lepiej weszła Holenderka, która przełamała Rumunkę w czwartym gemie wychodząc na prowadzenie 3-1, a potem utrzymała swój serwis i prowadziła już 4-1. Halep zdobyła, jednak kolejne trzy gemy i doprowadziła do remisu 4-4. Kolejne cztery gemy trafiły na konta serwujących, przez co byliśmy świadkami tie-breaka, którego lepiej rozpoczęła Rumunka prowadząc 2-0. Następne cztery punkty zdobyła Bertens i prowadziła 4-2. Halep ponownie odrobiła straty, a nawet była jedną piłkę od wygrania turnieju (6-5). Bertens nie dała jednak za wygraną i zdobyła kolejne trzy punkty wygrywając tie-breaka do sześciu i doprowadzając do remisu w setach.

W trzecim secie twarde warunki postawiła Bertens, która grała fantastycznie. Wykorzystywała każdą szansę przy serwisie Rumunki i koncentrowała się na utrzymaniu własnego podania, w związku z czym prowadziła 5-1. Halep zdołała wygrać kolejnego gema, ale ostatnie słowo w tym pojedynku należało do Bertens, która wygrała decydującego seta 6-2 i triumfowała w całej imprezie.