Serie A: falstart Interu Mediolan

• Data publikacji: 19.08.2018, 22:45

W meczu pierwszej kolejki Seria A Sassuolo pokonało Inter Mediolan 1:0. Nerazzurri grali bez kilku ważnych graczy i niespodziewanie stracili trzy punkty. To największa niespodzianka tej serii spotkań.

Obie drużyny przystępują do rozpoczynających się rozgrywek z odmiennymi celami. Choć w klubie nieśmiało mówi się o włączeniu się do walki o europejskie puchary, to Sassuolo w swoim szóstym sezonie w Serie A będzie grać przede wszystkim o spokojny byt. Inter dokonał świetnych transferów, które pozwalają typować Nerazzurrich jako głównych kandydatów mogących walczyć o tytuł.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się zaskakująco od śmiałych ataków gospodarzy, jednak piłkarzom Sassuolo brakowało konkretów w polu karnym przeciwnika. Ich próby przyniosły zamierzony cel w 26. minucie, kiedy to sędzia odgwizdał rzut karny po faulu Mirandy na Di Francesco. Wydaje się, że arbiter nie musiał w tej sytuacji podyktować jedenastki. Na gola zamienił ją jednak Berardi.

Utrata bramki nie zmieniła znacząco postawy zawodników Interu w pierwszej części meczu. Próbowali zdobyć kontaktową bramkę, przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Najgroźniejszym zawodnikiem Nerazzurrich był Icardi, jednak jego strzały były zbyt lekkie lub skutecznie bronił Consigli. Najgroźniejszą sytuację stworzył w 31. minucie, lecz jego uderzenie nieznacznie minęło prawy słupek bramki Sassuolo.

Trener Luciano Spalletti tuż po przerwie wprowadził na boisko Ivana Perišićia, jednak pierwsze minuty nie zapowiadały zmiany obrazu gry. Pierwszą groźną sytuację Inter stworzył w 60. minucie, ale Politano uderzył obok słupka. Sassuolo odpowiedziało okazją Kevina Princa-Boatenga, jednak jego strzał zatrzymał się na słupku bramki Handanovićia. Już minutę później Mauro Icardi powinien doprowadzić do wyrównania. Perišić dośrodkował piłkę z lewej strony, jednak napastnik Interu w stuprocentowej sytuacji spudłował. W końcówce meczu jedyną groźną sytuację stworzył Politano, po jego podaniu główkował de Vrij, ale kapitalną interwencją popisał się Consigli. Wynik nie uległ już zmianie i największa niespodzianka pierwszej serii spotkań stała się faktem.

US Sassuolo Calcio – Inter Mediolan 1:0 (1:0)

Bramki: Berardi (27’ rzut karny)

US Sassuolo Calcio: Consigli - Lirola, Ferrari, Magnani, Rogerio - Berardi, Magnanelli, Duncan - Bourabia (64’ Sensi), Di Francesco (74’ Boga), Kevin-Prince Boateng (85’ Babacar)

Inter Mediolan: Handanović - D'Ambrosio, De Vrij, Miranda, Dalbert (46’ Perišić) - Brozović (86’ Karamoh), Vecino - Politano, Lautaro (69’ Keita), Asamoah - Icardi

Żółte kartki: Duncan (6’), Rogerio (16’), Sensi (90+1) – Miranda (26’), Vecino (54’)

Sędziował: Maurizio Mariani