NHL: gorąca trzecia tercja w Edmonton

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 20.10.2021, 09:47

Dużo bramek ujrzeli tej nocy kibice NHL w spotkaniu Dywizji Pacyficznej między Edmonton Oilers a Anaheim Ducks. Olejarze szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili dopiero w trzeciej tercji, a jednym z bohaterów został Leon Draisaitl, który zdobył dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Mecz w Edmonton należał do tych, w których bramkarze obu ekip mieli sporo roboty. Pierwsza tercja to przewaga bramkowa gospodarzy, bo ta część gry zakończyła się ich prowadzeniem 3:2, a przy jednym z goli (przypisanego ostatecznie Samowi Steelowi) swój wybitny udział miał Mike Smith, któremu krążek zaplątał się pod parkan i tym samym skierował go do własnej bramki. Druga tercja przyniosła dwa trafienia Ducks oraz zmianę między słupkami Oilers, bo słabo radzącego sobie Smitha zastąpił Koskinen. To przyniosło nową jakość na tej pozycji u gospodarzy, bo Fin, mimo większej ilości roboty do wykonania, tylko raz dał się pokonać Kaczorom. Ostatnia odsłona to minimalna przewaga gości, którzy jednak nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Koskinena. Celownik wyregulowali sobie za to gospodarze, bo kolejno Kassian i Bouchard pokonali Stolarza, na 6:4 przy wycofanym bramkarzu trafił Draisaitl. Wynik ustalił na 19 sekund przed końcem Shattenkirk.

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 6:5 (3:2, 0:2, 3:1).

Dogrywka była potrzebna w Saint Paul, gdzie Minnesota Wild podejmowała Winnipeg Jets. Gospodarze przeważali dosyć znacznie w tym spotkaniu, ale jak na złość, pomimo ich dużej ilości strzałów i goli, goście odgryzali się raz za razem, obejmując nawet prowadzenie 5:3 w trzeciej tercji. Na szczęście zanim rozbrzmiała syrena końcowa na listę strzelców wpisali się jeszcze Foligno i Eriksson, doprowadzając do dogrywki, ten drugi celnie trafił jeszcze w dogrywce, dając tym samym Wild zwycięstwo.

Minnesota Wild - Winnipeg Jets 6:5d. (2:2, 1:1, 2:2, 1:0d.).

Problemów z Montreal Canadiens nie miało San Jose Sharks. Rekiny rozprawiły się z rywalami 5:0, zadając im czwartą porażkę w tym sezonie.

Montreal Canadiens - San Jose Sharks 5:0 (3:0, 1:0, 1:0).