Winnipeg Jets powalczą o Puchar Stanleya

• Data publikacji: 11.05.2018, 07:19

Winnipeg Jets dołączyli do grona finalistów konferencji rozgrywek NHL. Odrzutowce w siódmym, decydującym meczu pokonali 5:1 Nashville Predators.

Tylko w rywalizacji Jets z Predators, do rozstrzygnięcia potrzebny był siódmy mecz. Hokeiści z Winnipeg w półfinale Konferencji Zachodniej prowadzili 1:0, 2:1 i 3:2, jednak ich rywale z Nashville doprowadzali do wyrównania w serii. Predatorzy liczyli, że przy wsparciu swoich kibiców wygrają decydujące spotkanie. Pierwszą bramkę dla gości w 9. minucie zdobył Tyler Myers, który wpakował krążek pomiędzy słupek bramki Predators i parkan bramkarza Pekka Rinne. Dwa minuty później, po bramce Paula Stastny'ego, było już 2:0 dla Jets. Przy tym trafieniu kolejny błąd popełnił Rinne, którego w bramce Nashville Predators zastąpił Juuse Saros.

Gola kontaktowego Predators zdobyli jeszcze w pierwszej tercji. W przewadze, po mocnym strzale, bramkę zdobył P.K. Subban. Krążek odbił się jeszcze od słupka bramki Winnipeg. W drugiej odsłonie gry padła tylko jedna bramka. Na 3:1 trafił Mark Scheifele, stawiając tym samym Predators pod ścianą. W 12. minucie gola na 4:1 zdobył najlepszy zawodnik tego spotkania - Paul Stastny. Losy rywalizacji były praktycznie rozstrzygnięte. W końcówce meczu hokeiści z Nashville zdecydowali się na wycofanie bramkarza. 3 minuty przed końcem meczu wynik na 5:1 ustalił Mark Scheifele.

Winnipeg Jets - Nashville Predators 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu rozegrany zostanie pierwszy mecz finałowy Konferencji Wschodniej pomiędzy Tampą Bay Lightning i Washington Capitals. Dzień później rozpocznie się rywalizacja o zwycięstwo w Konferencji Zachodniej pomiędzy Winnipeg Jets i Vegas Golden Knights. Do finału Pucharu Stanleya awansuje zespół, który jako pierwszy rozstrzygnie 4 spotkania na swoją korzyść.