Tenis - WTA Teneryfa: porażka Katarzyny Piter
Michael Frey/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 20.10.2021, 16:00

Katarzyna Piter i Renata Voracova pożegnały się z rywalizacją gry podwójnej podczas turnieju na Teneryfie. Polka wraz z Czeszką, w pierwszej rundzie przegrały z rozstawionymi z "czwórką" Ellen Perez oraz Ulrikke Eikeri.

Pierwszy set środowej rywalizacji to prawdziwa sinusoida. Najpierw Katarzyna Piter wraz z Renatą Voracovą objęły czterogemowe prowadzenie, by kilkanaście minut później przegrywać 4:5. Wtedy Ellen Perez i Ulrikke Eikeri straciły koncentracje, a duet polsko-czeski zwyciężył trzy gemy z rzędu, jednocześnie pieczętując inauguracyjną partię na swoje konto.

W drugiej odsłonie szybko przewagę jednego brejka wywalczyły Norweżka oraz Australijka. Piter i Voracova błyskawicznie wyrównały, ale po chwili ponownie na czoło wyszły rywalki. Końcówka seta padła łupem duetu rozstawionego z "czwórką". Finalnie, Ulrikke Eikeri wraz z Ellen Perez zwyciężyły ten fragment spotkania 6:3.

Super tiebreak okazał się decydujący dla tej rywalizacji, a w nim od początku na prowadzeniu znajdowały się wyżej notowane tenisistki. Eikeri oraz Perez z każdym rozegranym punktem powiększały swoją przewagę, a ostatecznie w decydującym secie zwyciężyły 10:3.

Ulrikke Eikeri/Ellen Perez (NOR/AUS)[4] - Katarzyna Piter/Renata Vocarova (POL/CZE) 5:7, 6:3, 10:3