Euroliga Kobiet: Arka nadal bez zwycięstwa
Dawid Lis

• Data publikacji: 20.10.2021, 20:52

Arka Gdynia nadal bez zwycięstwa w Eurolidze. W trzeciej kolejce mistrz Polski przegrał 60:71 z Galatasarayem.

VBW Arka Gdynia rozpoczęła sezon Euroligi od dwóch porażek. Gdynianki nie są w dobrej formie, gdyż w Energa Basket Lidze przegrały niespodziewanie z Zagłębiem Sosnowiec. Teraz czekało ich kolejne trudne zadanie na euroligowych parkietach. Na wyjeździe mistrzynie Polski zmierzyły się z Galatasarayem, który również miał bilans 0-2. Pierwsza kwarta meczu w Turcji była ofensywna. Gospodynie zdobyły przewagę w jej końcówce i prowadziły 28:21.

Druga część meczu należała do polskiej drużyny, która wygrała ją 16:7. Tym samym Arka do przerwy wygrywała 37:35. Po zmianie stron Galatasaray odpowiedział. Ekipa gospodarzy zwyciężyła trzecią kwartę wynikiem 17:6. Głównie dzięki serii punktowej 10:0, która pozwoliła tureckiej drużynie na zdobycie dwucyfrowej przewagi - 50:39. Tę stratę gdyniankom było już trudno odrobić. Galatasaray kontrolował sytuację i wygrał mecz 71:60.

W ekipie Arki dwoiła się i troiła Megan Gustafson, która zdobyła aż 26 punktów i zaliczyła 10 zbiórek. Double-double (16 punktów i 10 zbiórek) zanotowała także Alice Kunek. Reszta zawodniczek wśród mistrzyń Polski nie uzyskała dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Za tydzień Arka zagra u siebie ze Beretta Famila Schio.

Galatasaray - VBW Arka Gdynia 71:60 (28:21, 7:16, 17:6, 19:17)