EuroCup: przegrana Śląska na inaugurację

• Dodał: Michał Rejterowski
  • Data publikacji: 20.10.2021, 23:17

Śląsk Wrocław uległ litewskiemu BC Lietkabelis 59:70. Był to pierwszy mecz podopiecznych Andreja Urlepa w europejskich pucharach od pięciu lat.

W rozgrywkach 7Days EuroCup bierze udział dwadzieścia drużyn podzielonych na dwie grupy. Z każdej z grup wychodzi aż osiem zespołów. Pierwszy mecz pokazuje jednak, że o awans nie będzie wcale tak łatwo. Poziom turnieju jest wysoki.

Śląsk nie jest w najlepszej formie. W lidze przegrali już sześć spotkań, wygrywając zaledwie dwa. Kilka dni temu na stanowisko trenera po piętnastu latach powrócił Andrej Urlep, który ma pomóc odzyskać prawidłową dyspozycję, jednak dzisiejsza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Na początku spotkania żaden z zespołów nie mógł znaleźć rytmu. Śląsk dobre momenty przeplatał złymi, a goście uparli się na rzucanie zza łuku, co też nie od razu przyniosło oczekiwane efekty. Wśród wrocławian wyróżniał się Cyril Langevine. Amerykanin odważnie wchodził pod kosz i seriami zdobywał punkty. Ostatecznie uzbierał ich dziewiętnaście oraz dołożył osiem asyst. Do przerwy gospodarze przegrywali tylko czterema punktami. Rywal był w zasięgu, a nawet wyciągał pomocną dłoń. Litewska drużyna nie mogła trafić do kosza przez niemal połowę trzeciej kwarty. Śląsk pomimo poprawy skuteczności, zwyczajnie oddawał mało prób. Gorszy moment drużyny z Litwy musiał się kiedyś skończyć i pod koniec trzeciej części znów byli na prowadzeniu. W ostatniej odsłonie wrocławianie nadal trzymali się taktyki polegającej na grze pod koszem oraz twardej defensywie. Rywale zdążyli już przyzwyczaić się do tego schematu, a przede wszystkim przewyższali Śląsk w skuteczności. Gospodarze zdobyli w czwartej kwarcie zaledwie 10 punktów pudłując wszystkie rzuty osobiste oraz rzuty zza łuku. To co wyraźnie nie funkcjonowało w spotkaniu poza skutecznością, to zbiórka, szczególnie w defensywie. Goście aż 16 razy ponawiali akcję.

Następne spotkanie Sląska w EuroCup odbędzie się już za tydzień, rywalem będzie francuskie Boulogne Metropolitans.

Śląsk Wrocław – BC Lietkabelis 59:70 (14:19, 18:17, 17:14, 10:20)