Kolarstwo torowe - MŚ: Polki na szóstym miejscu w wyścigu drużynowym
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Kolarstwo torowe - MŚ: Polki na szóstym miejscu w wyścigu drużynowym

  • Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.10.2021, 21:47

Drugiego dnia mistrzostw świata w kolarstwie torowym w akcji oglądaliśmy naszą drużynę kobiet, a także Bartosza Rudyka i Nikol Płosaj. Najlepiej wypadły Polki w wyścigu na dochodzenie, które zajęły szóste miejsce i pobiły rekord Polski.

 

W pierwszej rundzie wyścigu drużynowego na dochodzenie kobiet rywalkami Polek były Białorusinki. Nasze zawodniczki w składzie: Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz i siostry Daria i Wiktoria Pikulik nie miały problemów z pokonaniem rywalek, uzyskując czas 4:22.669, który dał im ostatecznie szóste miejsce. Jest to również nowy rekord Polski. W finale zmierzyły się Włoszki i Niemki. Aktualne mistrzynie olimpijskie wyraźnie pokonały zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego, sięgając po złoto. W pojedynku o brąz Brytyjki były mocniejsze od Kanadyjek. W decydujących wyścigach męskich drużyn Włosi w finale pokonali Francuzów, a Brytyjczycy okazali się lepsi od Duńczyków, zgarniając brązowe medale.

 

Na 15. miejscu rywalizację w wyścigu eliminacyjnym zakończyła Nikol Płosaj. Nasza kolarka próbowała objechać rywalki górą toru, ale nie zdążyła i szybko pożegnała się z wyścigiem. Najlepsza była Włoszka Letizia Paternoster, która nie dała się wyprzedzić żadnej rywalce i cieszyła się ze złota. Na drugim stopniu podium stanęła Lotte Kopecky (Belgia), a trzecia była Amerykanka Jennifer Valente.

 

W scratchu mężczyzn reprezentował nas Bartosz Rudyk, ale nie zapamiętamy jego występu na długo. Polak nie włączył się do walki o medale, finiszując na odległej 16. pozycji. Po złoty medal sięgnął Francuz Donovan Grondin, który był najszybszy z głównej grupy. Za jego plecami na metę wpadli Belg Tuur Dens i Brytyjczyk Rhys Britton.

 

Naszych reprezentantów nie oglądaliśmy w keirinie mężczyzn oraz sprincie kobiet. W tej pierwszej konkurencji nie mieliśmy niespodzianki. Dubletem popisali się Holendrzy. Harrie Lavreysen wywalczył tęczową koszulkę, a ze srebra cieszył się Jeffrey Hoogland. Podium uzupełnił Rosjanin Michaił Jakowlew. W sprincie kobiet do strefy medalowej awansowały dwie Kanadyjki: Lauriane Genest i Kelsey Mitchell oraz dwie Niemki: Emma Hinze i Lea-Sophie Friedrich.

 

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet:

1. Niemcy

2. Włochy

3. Wielka Brytania

4. Kanada

5. Irlandia

6. Polska

 

Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn:

1. Włochy

2. Francja

3. Wielka Brytania

4. Dania

5. Szwajcaria

...

8. Polska

 

Scratch mężczyzn:

1. Donovan Grondin (Francja)

2. Tuur Dens (Belgia)

3. Rhys Britton (Wielka Brytania)

4. Roy Eefting (Holandia)

5. Kazushige Kuboki (Japonia)

...

16. Bartosz Rudyk

 

Wyścig eliminacyjny kobiet:

1. Letizia Paternoster (Włochy)

2. Lotte Kopecky (Belgia)

3. Jennifer Valente (USA)

4. Maria Nowołodskaja (RCF)

5. Olivija Baleisyte (Litwa)

...

15. Nikol Płosaj

 

Keirin mężczyzn:

1. Harrie Lavreysen (Holandia)

2. Jeffrey Hoogland (Holandia)

3. Michaił Jakowlew (RCF)

4. Nicholas Paul (Trynidad i Tobago)

5. Kento Yamasaki (Japonia)