Liga Europy: Leicester i Napoli zwycięskie w 3. kolejce. Dwa zespoły z kompletem punktów
2019 Getty Images

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 21.10.2021, 23:30

Za nami 3. kolejka fazy grupowej Ligi Europy 2021/2022. Z punktu widzenia polskiego kibica najciekawszą wydaje się być grupa C, gdzie rywalizuje Legia Warszawa. Spora ilość goli padła w meczu Spartaka Moskwa z Leicesterem City. Z kompletem punktów po trzech rundach dwa zespoły, Olimpique Lyon i West Ham United.

Leicester wygrywa w grupie C

Rywalizacja w grupie C rozpoczęła się od środowego pojedynku Spartaka Moskwa z Leicesterem City. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 11. minucie do siatki trafił uderzający z szesnastki Sobolew. Jeszcze przed przerwą, w 44. minucie, prowadzenie Spartaka podwyższył uderzający sprzed pola bramkowego, Larsson. Chwilę później między obrońcami w pole karne gospodarzy przedarł się Daka, który bez problemów wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik do wyrównania doprowadził dwie minuty po wznowieniu gry, kiedy to wpakował futbolówkę do pustej bramki. Z prowadzenia przyjezdni cieszyli się już w 54. minucie. W roli głównej znów Daka, który po podaniu w pole karne pewnie pokonał moskiewskiego bramkarza. Ostatnią z bramek Daka strzelił w 78. minucie. Tym razem futbolówkę otrzymał na trzydziestym metrze, przebiegł kilkanaście metrów i uderzeniem z szesnastki podwyższył prowadzenie ekipy z Premier League. Gospodarze zdołali złapać kontakt, ale punktu nie uratowali. Bramkę na 3:4 zanotował uderzający z linii bramkowej Sobolew. Ostatecznie liderzy Serie A wygrywają u siebie 3:0. W doliczonym czasie gry gola po uderzeniu sprzed szesnastki strzelił Politano.

Pierwszego gola i pierwszą porażkę w Lidze Europy odnotowała Legia Warszawa. W rywalizacji z Napoli mistrzowie Polski dali się pokonać w 76. minucie. Wówczas dogranie z prawej strony na gola zamienił uderzający z półwoleja Insigne. Kilka chwil później wszelkie nadzieje Legii na wyrównanie przekreślił Osimhen, który wszedł w pole karne z prawej strony i w sytuacji sam na sam pokonał Cezarego Misztę.

W związku z tym Wojskowi tracą punkty, ale wciąż pozostają liderem zestawienia C. Po dwa oczka straty mają Leicester i Napoli, które wygrały po jednym meczu.

Tabela grupy C

1. Legia Warszawa 6 pkt’
  2. SSC Napoli 4 pkt
  3. Leicester City 4 pkt
  4. Spartak Moskwa 3 pkt

West Ham niepokonane

Komplet punktów po trzech kolejkach będzie mieć West Ham United. W meczu z Genk piłkarze tej drużyny prowadzenie objęli w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Dawson. 58. minuta i kolejny stały fragment przynoszący gola dla West Hamu. Tym razem dogranie z rzutu wolnego na gola zamienił główkujący Diop, zaś w 60. minucie gola na 3:0 zdobył uderzający sprzed pola bramkowego Bowen.

Z kompletem punktów również Lyon

Mimo gry w osłabieniu zwycięstwo na wyjeździe odnosi Olimpique Lyon, który przewodzi grupie A. Do przerwy lepszą była Sparta Praga, która prowadziła 2:1. Już w 3. minucie wynik meczu otworzył uderzający z szesnastki po rykoszecie Haraslin. 19. minuta to kolejny gol i znów w roli głównej Haraslin. Tym razem wbiegł on w pole karne z lewej strony, po czym mimo asekuracji rywala uderzył celnie przy krótkim słupku. Kilka minut przed przerwą bramkę kontaktową zanotował natomiast Ekambi, który nie mylił się w sytuacji jeden na jednego.

Kilka minut po wznowieniu gry goście wyrównali. W 54. minucie pech źle interweniującego bramkarza wykorzystał dobijający sprzed pola bramkowego Aour. Grający w osłabieniu Olimpique nie pozwolił by rywale znów mogli przejąć inicjatywę. Co prawda w 74. minucie czerwony kartonik obejrzał Gusto, ale już cztery minuty później doskonale sprzed pola bramkowego przymierzył Paquetá, czym wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, które w 88. minucie podwyższył Ekambi. W doliczonym czasie gry bramkę na otarcie łez strzelił dla Sparty główkujący Krejčí.

Podział punktów w meczu na szczycie grupy G

W grupie G szansę na skompletowanie trzeci raz kompletu punktów zaprzepaściło aż dwa zespoły. Remisem zakończyło się starcie Realu Betis z Bayerem Leverkusen. Jako pierwsi prowadzili gospodarze. W 76. minucie drogę do bramki znalazł uderzający z karnego Iglesias, zaś w 83. minucie wyrównał po uderzeniu sprzed szesnastki Andrich.

Dwie drużyny nie przełamały złej serii

Wciąż bez punktów w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy pozostają SK Sturm Graz (grupa B) i Ferencvárosi (grupa G).

Grupa A

Sparta Praga - Olympique Lyon 3:4 (2:1)

Bramki: Lukas Haraslin 4', 19', Ladislav Krejci 90+6' - Karl Toko Ekambi 42', 88', Houssem Aouar 53', Lucas Paqueta 67'

Grupa C

Spartak Moskwa - Leicester City 3:4 (2:1)

Bramki: Alexander Sobolev 11', 86', Jordan Larsson 44' - Patson Daka 45', 48', 54', 79'

Napoli - Legia Warszawa 3:0 (0:0)

Bramki: Lorenzo Insigne 76', Victor Osimhen 80', Matteo Politano 90+5'

Grupa D

Eintracht Frankfurt - Olympiakos Pireus 3:1 (2:1)

Bramki: Rafael Borre 26', Almamy Toure 45+3', Daichi Kamada 59' - Youseff El Arabi 30'

Fenerbahce - Antwerp 2:2 (2:1)

Bramki: Enner Valencia 21', 45' (k) - Mbwana Samatta 2', Pieter Gerkens 62'