LKE: KAA Gent z kompletem punktów po trzech kolejkach. Są niespodzianki
JAKNO / wikimedia

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 22.10.2021, 00:15

Po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy komplet punktów ma KAA Gent, które w 3. kolejce wygrało z FK Partizan 1:0. Szansę na skompletowanie trzeciego zwycięstwa z rzędu zaprzepaściły AS Roma i FC Kopenhaga.

Piłkarze z Gandawy pokonali serbski Partizan 1:0. Obie drużyny miały przed 3. kolejką dwie wygrane, lecz ostatecznie jedyną drużyną z kompletem punktów w grupie B pozostanie Gent. Zwycięskie trafienie dla belgijskiej drużyny zanotował w 59. minucie główkujący Kums.

Pierwszą porażkę w Lidze Konferencji Europy odnosi AS Roma. Piłkarze z Serie A ulegli na wyjeździe ekipie Bodo/ Glimt. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 8. minucie, gdy do siatki trafił uderzający sprzed pola bramkowego Botheim. W 20. minucie zza szesnastki przymierza Berg, który podwyższa prowadzenie miejscowych. Rzymianie odpowiedzieć zdołali tylko raz. Po podaniu z głębi pola sytuację jeden na jeden wykorzystał w 29. minucie Pérez. Po przerwie gole strzelali już tylko gospodarze. W 52. minucie piłkę spod linii końcowej wycofał przed pole bramkowe Sampsted, zaś formalności dopełnił Botheim. Kolejne bramki to już kompromitacja linii defensywnej gości. Po podaniach ze środka pola sytuację sam na sam wykorzystał w 71. i 80. minucie Solbakken, zaś w 78. minucie piłkę w siatce umieścił Pellegrino.

Bez trzeciej wygrany FC Kopenhaga, która od 9. minuty grała w osłabieniu. W 8. minucie przed własnym polem karnym interweniował Kamil Grabara, ale nieprzepisowo, za co otrzymał czerwoną kartkę. Z tego prezentu skorzystali goście. PAOK Saloniki prowadzenie objął w 19. minucie, gdy po podaniu z prawej strony drogę do siatki znalazł główkujący Sidcley. 38. minuta i kolejny gol dla przyjezdnych. Tym razem z piłką w pole karne wszedł Živković, który pewnym strzałem sprzed pola bramkowego wpakował futbolówkę do bramki. Gospodarze skutecznym uderzeniem odpowiedzieli tylko raz. W 80. minucie do siatki trafił uderzający z szesnastki Biel.

Grupa A

HJK Helsinki - Maccabi Tel Awiw 0:5 (0:1)

Bramki: Gavriel Kanichowsky 28', 60', Stipe Perica 49' (k), Enric Saborit 86' (k), Eden Shamir 90+4'

Alaszkert Erywań - LASK Linz 0:3 (0:1)

Bramki: Hong Hyun-Seok 35', Thomas Goiginger 68', Peter Michorl 90+2'

Grupa B

Anorthosis Famagusta Larnaka - Flora Tallinn 2:2 (2:1)

Bramki: Milos Deletić 25', Denis Popović 28' - Rauno Sappinen 38', 80'

Partizan Belgrad - KAA Gent 0:1 (0:0)

Bramka: Sven Kums 59'

Grupa C

Bodo/Glimt - AS Roma 6:1 (2:1)

Bramki: Erik Botheim 8;, 52', Patrick Berg 20', Ola Solbakken 71', 80', Amahl William Pellegrino 78' - Carles Perez 28'

CSKA Sofia - Zoria Ługańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Allahyar Sayyadmanesh 65'

Grupa D

FK Jablonec - Randers 2:2 (1:1)

Bramki: Tomas Cvancara 35', 53' - Stephen Odey 36', 90' (k)

CFR Cluj - AZ Alkmaar 0:1 (0:1)

Bramka: Jesper Karlsson 18'

Grupa E

Feyenoord Rotterdam - Union Berlin 3:1 (2:1)

Bramki: Alireza Jahanbakhsh 11', Brian Linssen 29', Luis Sinisterra 76' - Taiwo Awoniyi 35'

Grupa G

Vitesse Arnhem - Tottenham Hotspur 1:0 (0:0)

Bramka: Maximilian Wittek 78'

Mura Murska Sobota - Stade Rennes 1:2 (1:2)

Bramki: Mitja Lotrić 20' - Serhou Guirassy 17', Gaetan Laborde 41'

Grupa H

Karabach Agdam - Kajrat Ałmaty 2:1 (0:1)

Bramki: Ramil Sheydaev 79', Abbas Huseynov 90+1' - Kante 19' (k)

FC Basel - Omonia Nikozja 3:1 (2:1)

Bramki: Liam Millar 19', Arthur 41' (k), Edon Zhegrova 88' - Jordi Gomez 27' (k)

Kolejną kolejkę zaplanowano na 4 listopada.