ATP - Cincinnati: Nole lepszy od "Króla Rogera" w finale

• Data publikacji: 20.08.2018, 09:55

Novak Djokovic pokonał w finale turnieju ATP w Cincinnati Rogera Federera 6-4 6-4.

Pojedynki pomiędzy Novakiem Djokovicem a Rogerem Federerem od zawsze są interesujące. Warto wspomnieć, że obydwaj w Cincinnati spotkali się już po raz 48! Po wczorajszym finale lepszy bilans spotkań ma Serb 26-22.

Mecz obaj tenisiści rozpoczęli od sześciu gemów wygranych przy własnym serwisie, w związku z czym mieliśmy remis 3-3. Przełomowym dla losów pierwszej partii był gem siódmy w którym Djokovic odebrał Szwajcarowi serwis i wyszedł na prowadzenie 4-3, które podwyższył przy swoim serwisie i prowadził już 5-3. Do końca pierwszego seta obydwaj tenisiści nie stracili już swojego podania, co wiązało się ze zwycięstwem Djokovica 6-4.

Drugą partię lepiej rozpoczął Federer, który najpierw wygrał gema przy własnym serwisie, a następnie przełamał Serba. Djokovic, jednak już w kolejnym gemie odrobił stratę przełamania, a później wygrał swojego gema serwisowego i wyrównał stan meczu na 2-2. Dalej sytuacja wyglądała identycznie jak w pierwszej partii. Przy stanie 3-3 Nole odebrał serwis Szwajcarowi i podwyższył swoje prowadzenie na 5-3 wygrywając swoje podanie. Federer zdołał ugrać jeszcze jednego gema, ale ostatecznie to Serb wyszedł zwycięsko z tego pojedynku wygrywając drugiego seta 6-4.