WTA - New Haven: Rosolska w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 20.08.2018, 10:07

Alicja Rosolska i Abigail Spears pokonały w pierwszej rundzie turnieju w New Haven Amerykankę Raquel Atawo i Niemkę Annę-Lenę Groenefeld 6-3 6-4 i awansowały tym samym do ćwierćfinału.

Pierwszy set znakomicie potoczył się dla polsko-amerykańskiej pary. Rosolska i Spears szybko wyszły na prowadzenie 4-1 nie dając żadnych szans rywalkom przy swoim serwisie. Polka i Amerykanka utrzymały wypracowaną przewagę i wygrały pierwszego seta 6-3.

Druga partia przebiegała podobnie do pierwszej. Rosolska i Spears przełamały swoje rywalki już w pierwszym gemie i to zaważyło o zwycięstwie Polki i Amerykanki w drugim secie, ponieważ żadna para nie zdołała odebrać serwisu swoim przeciwniczkom, co wiązało się ze zwycięstwem półfinalistek tegorocznego Wimbledonu 6-4 i awansem do ćwierćfinału.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA) - Raquel Atawo/Anna-Lena Groenefeld (USA/Niemcy) 6-3 6-4