Fortuna 1. Liga: sprawiedliwy remis Górnika z Koroną

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 23.10.2021, 14:50

W Polkowicach, po kapitalnym widowisku miejscowy Górnik zremisował z aspirującą do awansu do PKO Ekstraklasy Koroną Kielce - 2:2.

Od samego początku na boisku dużo lepiej prezentowali się polkowiczanie. Doskonałe okazje z rzutów wolnych miał Maciej Bancewicz, a raz kielczan uratowała poprzeczka. Również młody Kajetan Szmyt był bliski pokonania Konrada Forenca, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się bezbramkowym remisem, to w doliczonym jej czasie Mateusz Piątkowski wepchnął piłkę do siatki, a Górnik prowadził 1:0.

Po zmianie stron do pracy wzięli się goście z Kielc. Długo szukali okazji do wyrównania i znaleźli ją dopiero na kwadrans przed końcem. Adrian Danek zdecydował się na strzał zza pola karnego i udało mu się zaskoczyć zasłoniętego Forenca. 180 sekund później z boiska za brutalny faul wyleciał Piątkowski, co Korona skrzętnie wykorzystała kilka minut potem, gdy na 1:2 trafił Jacek Podgórski po ładnej asyście Zvonimira Petrovcia. Wydawało się, że kielczanie wyjadą z Dolnego Śląska z trzema punktami, ale w ostatnich sekundach remis gospodarzom uratował Szmyt, sprytnie wyskakując zza pleców Piotra Malarczyka. Chwilę później Malarczyk również wyleciał z czerwienią, a mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2.

Górnik Polkowice - Korona Kielce 2:2 (1:0)

Bramki: 45+1' Piątkowski, 90+3' Szmyt - 74' Danek, 83' Podgórski

Górnik Polkowice: Furtak - Bancewicz (85' Sobków), Fryzowicz, Kucharczyk, Magdziak, Opałacz (C) (90+1' Wacławczyk), Pałaszewski (72' Karmelita), Piątkowski, Szmyt, Szuszkiewicz (85' Radziemski), Żołądź (90+1' Purzycki)

Korona Kielce: Forenc - Błanik (63' Pervan), Danek, Gąsior, Koj, Lewandowski, Lisowski (71' Nojszewski), Łukowski (90+1' Bortniczuk), Malarczyk (C), Podgórski, Szpakowski (46' Petrović)

Żółte kartki: 27' Żołądź, 87' Magdziak - 32' Malarczyk, 40' Szpakowski, 67' Koj, 72' Petrović, 88' Lewandowski

Czerwona kartki: 77' Piątkowski - 90+4' Malarczyk (druga żółta)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Kończewice)