Premier League: Chelsea rozgromiła Norwich!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 23.10.2021, 15:55

The Blues, w starciu lidera z czerwoną latarnią ligi zmiażdżyli na Stamford Bridge ekipę Norwich City aż 7:0.

Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden i faktycznie piłkarze liderującej Chelsea nie zawiedli swoich fanów. Mecz z ostatnim w tabeli Norwich zaczęli od mocnego uderzenia, gdy w 8. minucie trafił Mason Mount. Na kolejną bramkę czekaliśmy równo dziesięć minut. Mateo Kovacić zagrał fantastyczne podanie do Calluma Hudson-Odoi, a ten umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki Tima Krula. Gospodarze przeważali i szukali kolejnych goli. Tuż przed końcem pierwszej połowy podwyższyli oni wynik na 3:0. Mount podał futbolówkę w kierunku wybiegającego przed bramkę Reece'a Jamesa, który podniósł ją lekko nad bramkarzem.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, a Chelsea wciąż parła do przodu. W 57. minucie zrobiło się już 4:0. Kolejną asystą popisał się Kovacić, a do bramki trafił tym razem Ben Chilwell. Nie minęło pięć minut, a na nieszczęście "Kanarków", piłkę do własnej bramki skierował Maximillian Aarons. To jednak nie był koniec festiwalu strzeleckiego podopiecznych Thomasa Tuchela. Ten, który zaczął - Mount również zakończył. Najpierw wykorzystał rzut karny, a w doliczonym czasie gry ustalił rezultat na 7:0, wykorzystując dogranie od Ruebna Loftus-Cheeka.

Chelsea Londyn - Norwich City 7:0 (3:0)

Bramki: 8', 85' (k.), 90+1' Mount, 18' Hudson-Odoi, 42' James, 57' Chilwell, 62' (sam.) Aarons

Chelsea Londyn: Mendy - Chalobah, Silva, Ruediger - James, Jorginho (64' Loftus-Cheek), Kovacić, Chilwell - Hudson-Odoi (70' Ziyech), Mount, Havertz (70' Barkley)

Norwich City: Krul - Hanley, Gibson, Kabak - Giannoulis (46' Williams), McLean, Normann, Lees Melou (46' Rashica), Aarons - Pukki, Sargent (69' Omobamidele)

Żółte kartki: 45' Lees Melou, 55' Gibson, 83' Normann

Czerwona kartka: 65' Gibson (druga żółta)

Sędziował: Andy Madley