EBL: ofensywny hit dla Stali

• Data publikacji: 23.10.2021, 19:30

Hit Energa Basket Ligi rozgrywany w Ostrowie Wielkopolskim dostarczył wielu emocji. Ostatecznie Stal utrzymała wypracowaną przewagę i wygrała z Legią Warszawa 96:92.

W poprzednim sezonie Stal i Legia zmierzyły się w półfinale Energa Basket Ligi. Lepsi wtedy okazali się ostrowianie, którzy zostali mistrzami kraju. W nowych rozgrywkach, podobnie jak ich dzisiejsi rywale przegrali już dwukrotnie. Mimo tego starcie w Ostrów Arenie zapowiadało się pasjonująco. Dodatkowo, po raz pierwszy w barwach Legii zagrał pozyskany ze Śląska Wrocław, Strahinja Jovanović. Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo ofensywnie. Podopieczni Igora Milicicia grali z dużą skutecznością i w siedem minut rzucili 25 punktów, uzyskując dwucyfrową przewagę - 25:15. Po pierwszej kwarcie Stal prowadziła 33:22.

W drugiej kwarcie niewiele się zmieniło. Ostrowianie utrzymywali wysokie tempo gry i wypracowali nawet 18 punktów zapasu - 48:30. Pierwsza połowa zakończyła się dwoma efektownymi trafieniami za trzy punkty. Najpierw trafił James Florence, a po przerwie na żądanie na sam koniec kwarty celny rzut z dystansu oddał Łukasz Koszarek. Po dwudziestu minutach gospodarze wygrywali 57:45.

W trzeciej kwarcie po akcji 2+1 Grzegorza Kulki Legia zmniejszyła stratę do siedmiu punktów - 59:66. Błyskawicznie dwiema trójkami odpowiedział James Florence. Po trzech odsłonach meczu Stal miała 15 punktów przewagi - 81:66. Na początku czwartej kwarty goście ze stolicy zanotowali serię 7:0. Po rzucie z dystansu Raymonda Cowelsa przegrywali 77:84 i o przerwę poprosił Igor Milicić. Na niewiele się to zdawało, gdyż zespół z Warszawy zmniejszył różnicę do trzech oczek.

Ostatecznie doszło do nerwowej końcówki, w której jednak Legia nie poszła za ciosem. Gospodarze mimo problemów utrzymali prowadzenie i wygrali 96:92. To szóste zwycięstwo w sezonie zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem był James Palmer, który zdobył 24 punkty. Dwa oczka mniej zanotował Michael Young, a po 18 punktów rzucili Denzel Andersson i James Florence, który trafił cztery rzuty za trzy punkty. Tym samym aż czterech zawodników gospodarzy zdobyło więcej punktów niż najskuteczniejszy w Legii Raymond Cowels - 17 punktów.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 96:92 (33:22, 24:23, 24:21, 15:26)

Stal: Palmer 24, Young 22, Florence 18, Andersson 18, Simmons 9, Drechsel 5, Mokros 0, Wadowski 0, Załucki, Rachwalski, Pluta, Kulig

Legia: Cowels 17, Abdur-Rakhman 15, Wyka 12, Skifić 11, Jovanović 10, Koszarek 7, Kamiński 7, Kemp 5, Kulka 5, Didier-Urbaniak 3, Kołakowski.