Podsumowanie II ligi: Radomiak rozgromił Olimpię Elbląg

• Data publikacji: 20.08.2018, 16:15

Cóż to był za weekend na drugoligowych boiskach. Radomiak Radom oraz Olimpia Grudziądz rozgromiły swoich rywali. Z dobrej strony pokazali się również piłkarze Elany Toruń, Widzewa Łódź oraz Znicza Pruszków, którzy także wysoko pokonali swoich przeciwników.

Radomiak Radom - Olimpia Elbląg

Po kontrowersyjnej porażce w Grudziądzu zawodnicy Radomiaka Radom chcieli udowodnić, że wciąż liczą się w walce o awans do I ligi. Gospodarze swoje zadanie wykonali najlepiej, jak tylko mogli i rozgromili Olimpię Elbląg aż 5:0. Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie zespół gości. W 10. minucie bliski pokonania Artura Halucha był Anton Kołosow, jednak golkiper Radomiaka świetnie interweniował i obronił strzał. Trzy minuty później skutecznie odpowiedzieli podopieczni Dariusza Banasika, Patryk Mikita zagrał do Michała Kaputa, a ten strzałem pod poprzeczkę dał zielono-białym prowadzenie. Kilka minut później gospodarze zadali kolejny cios, Leandro zagrał w pole karne, a akcję zamknął Bruno Luz. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro, po doskonałym podaniu od Damiana Jakubika. Druga połowa to dalsza dominacja zawodników Radomiaka. Do bramki Pilarza piłkę wpakowali jeszcze Rolinc oraz Patryk Winsztal. Olimpia Elbląg odniosła druzgocącą porażkę i zajmuje obecnie miejsce w strefie spadkowej.

Elana Toruń - ROW 1964 Rybnik

W pierwszej połowie spotkania Elanowcy zagrali wręcz koncertowo. W 16. minucie spotkania gospodarze wyprowadzili pierwszy cios. Dominik Kościelniak przeprowadził indywidualną akcję i zdobył gola dającego prowadzenie. Dziesięć minut później kolejną bramkę dla Elany strzelił Krzysztof Wołkowicz, po podaniu Kozłowskiego. Oprócz tego piłka dwa razy trafiła w słupek bramki golkipera ROW-u Rybnik. W drugiej części spotkania torunianie nie dali sobie strzelić już gola i utrzymywali dwubramkowe prowadzenie. W doliczonym czasie gry rezultat meczu podwyższył Wołkowicz, zdobywając drugiego gola w tym spotkaniu.