EBLK: pierwsze zwycięstwa Polonii i Energi
Dawid Lis

• Data publikacji: 24.10.2021, 19:52

Zakończyła się czwarta kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Z pierwszych zwycięstw w sezonie mogły się cieszyć koszykarki Polonii Warszawa i Energi Toruń.

Zagłębie Sosnowiec po sensacyjnej wygranej z Arką Gdynią liczyło na pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie. Była na to szansa w Warszawie w starciu z Polonią. Beniaminek jeszcze nie triumfował w tych rozgrywkach. Po pięciu minutach ekipa gości prowadziła 20:9. Polonia wygrała drugą kwartę 28:14, co pozwoliło jej na odrobienie strat i prowadzenie do przerwy 52:45. Ekipa gospodarzy do samego końca utrzymała kilka punktów przewagi i wygrała 92:88. Zespół Macieja Gordona do pierwszej wygranej poprowadziły trzy zawodniczki, które zdobyły po 17 punktów. Były to: Loryn Goodwin, Martyna Leszczyńska i znana z koszykówki 3x3 Klaudia Sosnowska.

W Toruniu spotkały się zespoły, które w tym sezonie jeszcze nie zwyciężyły. Energa podejmowała GTK Gdynia. Drużyna gości prowadziła na początku meczu, ale później inicjatywę zdobyła ekipa z Torunia. Energa triumfowała 86:74, a GTK nadal jest bez zwycięstwa, aż z czterema porażkami. Bilans 0-3 ma Enea AZ Politechnika Poznań, która przegrała ze Ślęzą Wrocław. Na czele tabeli plasują się dwie ekipy z trzema wygranymi i bez porażki. Są to BC Polkowice, które pauzowało oraz Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin, która wygrała z problemami 72:69 z PolskąStrefąInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Wyniki meczów 4. kolejki:

SKK Polonia Warszawa - CTL Zagłębie Sosnowiec 92:88
Energa Toruń - GTK Gdynia 86:74
Enea AZS Politechnika Poznań - 1KS Ślęza Wrocław 71:78
VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 89:70
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69:72