PKO Ekstraklasa: wydarty remis Cracovii

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.10.2021, 17:26

Zagłębie Lubin podzieliło się punktami z Cracovią. Na rezultat 1:1 złożyły się gole Filipa Starzyńskiego i Mathiasa Rasmussena. Remis gości oznacza ich ósmy ligowy mecz z rzędu bez porażki.

Do pierwszej niedzielnej rywalizacji w Lubinie oba zespoły przystępowały w odmiennych nastrojach. Gospodarze w ostatnich dwóch meczach nie zdobuli choćby punktu. Goście zaś w kolejnych siedmiu starciach nie zaznali smaku porażki. Kluby łączyło z kolei to, że trenerzy nie mogli skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników. Drużyny nie stworzyły zbyt porywającego widowiska na lubińskim obiekcie. Udanie mecz zaczęli krakowianie, którzy zagrozili Dominikowi Hładunowi za sprawą Filipa Piszczka, a także tylko refleks golkipera uratował Kamila Kruka przed bramką samobójczą. Stoper "Miedziowych" grał nerwowo także w kolejnych minutach, kiedy to najpierw został upomniany żółtą kartką, a niedługo później był bliski wylecenia z boiska. W ostatnich minutach pierwszej połowy nieco uaktywniła się ofensywa lubinian. Dobre podłączenie się Kacpra Chodyny dało szansę na uderzenie Filipowi Starzyńskiemu. Ten jednak niewiele się pomylił.

Drugie czterdzieści pięć minut do pewnego momentu było walką w środkowej części boiska. W 64. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Starzyński, a piłka z impetem wpadła pod poprzeczkę bramki Lukasa Hrosso. Gościom w drodze do wyrównania znacząco pomogła zamiana Mathiasa Rasmussena. Duńczyk najpierw w 80. minucie trafił w słupek, lecz siedem minut później wpisał się na listę strzelców. Apetyt na kolejną bramkę miał Starzyński. Pomocnik w samej końcówce meczu posłał kolejny strzał z dalszej odległości.  Tym razem znakomitą interwencją popisał się Hrosso. Z przebiegu spotkania remis zdaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Zagłębie Lubin - Cracovia: 1:1 (0:0)

Bramki: 64' Starzyński - 87' Rasmussen

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Pantić, Kruk, Bartolewski - Żiguliew, Pakulski (79' Żubrowski), Daniel, Starzyński, Szysz (88' Zivec) - Zajić (79' Podliński)

Cracovia: Hrosso - Rapa, Jugas, Rodin, Pestka - Sadiković (71' Rocha), Rakoczy (58' Rakoczy), van Amersfoort, Lusiusz, Hanca (90' Kanach) - Piszczek (58' Rasmussen)

Żółte kartki: 25' Kruk, 50' Starzyński, 68' Bartolewski, 90+2' Żiguliew

Sędzia: Bartosz Frankowski