Serie A: Bez bramek w Rzymie. Napoli zachowuje pozycje lidera

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 24.10.2021, 20:05

W meczu 9. kolejki piłkarskiej Serie A lider ligowej tabeli rywalizował na wyjeździe z AS Romą. Od pierwszych minut na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

Do przerwy obie drużyny remisowały 0:0. Najbliżej gola dla gospodarzy był w 28. minucie Abraham. Piłkę po stracie Zielińskiego przejął Cristante, który dograł do Abrahama. Ten uderzał z pola karnego, ale nie trafił w światło bramki, gdyż dobrze wyszedł do niego interweniujący Ospina.

W 60. minucie bliscy gola byli natomiast przyjezdni. Z prawej strony pola karnego piłkę na piąty metr dograł Ruiz, zaś z bliskiej odległości w słupek trafił Osimhen. Kilka chwil później znów w roli głównej Osimhen, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę nad poprzeczką przeniósł Rui Patricio.

Ostatecznie rywalizacja kończy się bezbramkowym remisem. Tym samym piłkarze z Neapolu tracą pierwsze punkty w lidze. Mimo to wciąż zachowują pozycję lidera z dorobkiem 25 pkt.

AS Roma - SSC Napoli 0:0

AS Roma: Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Cristante, Veretout – Zaniolo, Lorenzo Pellegrini (C), Mchitarjan (65' El Shaarawy) – T. Abraham (87' Šomurodov)

SSC Napoli: Ospina – Rui, Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa – L. Insigne (C) (81' D. Mertens), P. Zieliński (70' Elmas), Politano (69' Lozano) – Osimhen

Sędzia: Davide Massa