Ligue 1: OM urywa punkty PSG

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.10.2021, 22:44

Spotkanie 11. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy Olympique Marsylia a Paris Saint-Germain FC zakończyło się bezbramkowym remisem. Arkadiusz Milik spędził na placu gry 78 minut.

Przed tym meczem „Paryżanie” znajdowali się na pierwszej lokacie z 27. punktami na koncie. Zawodnicy „Olimpijczyków” byli zaś na piątej pozycji z dorobkiem 17. „oczek”.

Obaj szkoleniowcy mogli skorzystać z większości zawodników ze swoich kadr.

W pierwszych dziesięciu minutach gospodarze prezentowali się lepiej od swoich rywali, ale w 15. minucie to podopieczni Mauricio Pochettno zdobyli gola, który został jednak anulowany po analizie VAR. Sześć minut później to OM mogło się cieszyć z prowadzenie, ale ich radość również nie trwała zbyt długo. Trafienie Arkadiusza Milika zostało cofnięte, ponieważ podający do niego kompan z zespołu był na pozycji spalonej. Kolejne minuty to przewaga gości e stolicy, z której to jednak nie wynikało zbyt wiele.

Od 57. minuty marsylczycy grali w przewadze jednego zawodnika, kiedy to Achraf Hakimi otrzymał czerwoną kartkę za sfaulowanie wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Olympique’u. Obraz gry był jednak dalej dość wyrównany i OM nie potrafiło na dłużej przycisnąć PSG .Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się rezultatem  0:0.

Wynik ten spowodował, że Olympique podskoczyło w tabeli o jedno „oczko”. Z kolei PSG dalej utrzymuje sporą przewagę nad goniącym ich peletonem.

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain FC 0:0

OM: Lopez – Peres, Caleta-Car, Saliba, Rongier (71’ de la Fuente) – Kamara (71’ P. Gueye), Guendouzi – Under (78’ Gerson), Payet, Lirola – Milik (78’ Dieng)

PSG: Navas – Mendes, Kimpembe, Marquinhos, Hakimi – Danilo, Verratti (45+3’ I. Gueye) – Di Maria (61’ Kehrer), Neymar (83’ Wijnaldum), Messi - Mbappe

Żółte kartki: 18’ Rongier – 85’ Danilo, 89’ Marquinhos

Czerwone kartki: 57’ Hakimi

Sędzia: Benoit Bastien