La Liga: hit kolejki na remis

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 20.08.2018, 22:00

W hicie inauguracyjnej kolejki Primera Division Valencia zremisowała u siebie z Atletico Madryt 1:1. Bramki zdobyli Rodrigo Moreno i Angel Correa.

Lepiej dzisiejsze spotkanie rozpoczęli gospodarze, ale po okresie dobrej gry oddali inicjatywę Atletico. Z minuty na minutę przewaga Los Colchoneros rosła. W 26. minucie w końcu dopięli swego. Antoine Griezmann podał prostopadle do wchodzącego w pole karne Angela Correi. Defensorzy Valencii nie zdążyli ustawić pułapki ofsajdowej i argentyńskiemu napastnikowi nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki. W późniejszych fragmentach pierwszej połowy podwyższyć prowadzenie próbował Diego Costa. Niestety bezskutecznie, ponieważ jego strzał z ostrego kąta końcami palców na rzut rożny sparował Neto. Mimo sporej przewagi niedawnych triumfatorów Superpucharu Europy do przerwy więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron goście chcieli iść za ciosem. Ponownie w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Costa, który jednak nie poszedł za świetnym podaniem Correi. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 56. minucie Rodrigo oszukał doświadczonego Godina i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Oblaka. Urugwajski stoper mógł chwilę później odkupić winy za straconą bramkę, ale strzelił niecelnie główką. Valencia też miała swoje szanse. Najlepszą okazję zmarnował w doliczonym czasie gry sprowadzony właśnie z Atletico - Francuz Kevin Gameiro. W dogodnej sytuacji uderzył jednak zbyt słabo. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

W kolejnej kolejce Nietoperze zagrają na wyjeździe z Espanyolem. Podopieczni Diego Simeone zmierzą się natomiast na Wanda Metropolitano z Rayo Vallecano.

Valencia CF - Atletico Madryt 1:1 (0:1)
Angel Correa 26' - Rodrigo 56'

Valencia: Neto - Cristiano Piccini, Ezequiel Garay, Gabriel Paulista (67' Mouctar Diakhaby), Jose Luis Gaya - Carlos Soler (76' Michy Batshuayi), Dani Parejo, Geoffrey Kondogbia, Daniel Wass - Rodrigo, Santi Mina (67' Kevin Gameiro).

Atletico: Jan Oblak - Juanfran, Stefan Savić, Diego Godin, Felipe Luis - Angel Correa (82' Thomas Partey), Koke, Saul, Thomas Lemar (63' Vitolo) - Diego Costa, Antoine Griezmann (72' Gelson Martins)

Żółte kartki: Garay i Rodrigo (Valencia) oraz Savić, Juanfran i Luis (Atletico)

Sędziował: Jesus Gil