WTA Courmayeur: Fręch lepsza w polskim pojedynku

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 25.10.2021, 18:55

Magdalena Fręch pokonała Urszulę Radwańską we włoskim Courmayeur. 23-latka nie miała większych problemów z bardziej doświadczoną rodaczką i pewnie zameldowała się w kolejnej rundzie, gdzie zmierzy się z kimś z duetu Kamilla Rachimowa/Ann Li.

Pierwszy set został w całości zdominowany przez Magdalenę Fręch. Młodsza z reprezentantek Polski przełamała rodaczkę już w pierwszym gemie, którego wygrała "do 30". Kolejny cios wyprowadziła w piątym rozdaniu. Wówczas wygranego seta miała już na wyciągnięcie ręki, bo prowadziła 4:1. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:2.

W drugim secie Urszula Radwańska postawiła się młodszej koleżance już nieco bardziej. Siostra Agnieszki Radwańskiej była nawet blisko breaka w drugim gemie. Ostatecznie jednak Magdalena Fręch uratowała się przed tym. Chwilę później - w piątym gemie - to 23-latce udało się przełamać rywalkę. Wyszła wówczas na prowadzenie 3:2. Pozostałe gemy wygrały serwujące, a drugi set zakończył się wynikiem 6:4 dla Fręch.

Urszula Radwańska (POL) [LL] - Magdalena Fręch (POL) 2:6, 4:6