EHF Liga Mistrzów: zwycięstwo Vive w hicie
Biuro prasowe PGNiG Superligi

• Data publikacji: 27.10.2021, 20:20

Łomża Vive Kielce kontynuuje zwycięską serię w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski wyraźnie wygrali w Hali Legionów 38:33 z Paris Saint-Germain.

W Kielcach rozegrano jeden z hitów szóstej kolejki Ligi Mistrzów. Do Polski przyjechał Paris Saint-Germain z wieloma gwiazdami. Francuski zespół miał na swoim koncie dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki, tracąc trzy punkty do przodujących w tabeli Barcelony, Telekomu Veszprem i Łomży Vive Kielce. Do składu mistrzów Polski wrócili Branko Vujović i Vladislav Kulesh.

Początek meczu był wyrównany, a bramki padały w zatrważającym tempie. Nie wytrzymali go goście, którzy po dziesięciu minutach spuścili z tonu. Od stanu 6:5 Vive zdobyło trzy bramki z rzędu. W ekipie PSG za zdobywanie goli odpowiedzialny był głównie Ferran Sole. Było to za mało dla kielczan, którzy utrzymywali trzy-cztery trafienia zapasu. W 23. minucie Dylan Nahi wyprowadził drużynę Talanta Dujszbajewa na pięciobramkową przewagę - 14:9. Do przerwy było 19:14 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Łomża Vive była w lekkich tarapatach, kiedy rywale zmniejszyli różnicę do zaledwie dwóch bramek - 19:21. Kielczanie odpowiedzieli serią 4:0. Dzięki temu wrócili do bezpiecznej przewagi, którą utrzymali do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 38:33 i piątym kolejnym zwycięstwem Łomży Vive Kielce. Mistrzowie Polski do jutra, kiedy swoje mecze rozegrają Barcelona i Veszprem, są liderami grupy. Mikkel Hansen rzucił osiem goli, a po sześć bramek rzucili Dylan Nahi, Szymon Sićko (obydwaj Vive) i Elohim Prandi (PSG).

Łomża Vive Kielce - Paris-Saint Germain 38:33 (19:14)