Puchar Niemiec: upokorzenie Bayernu Monachium! Bawarczycy widowiskowo odpadli z rozgrywek

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 27.10.2021, 23:10

W środowym starciu 1/16 finału Pucharu Niemiec Borussia Monchengladbach spektakularnie wyeliminowała Bayern Monachium, wygrywając z Bawarczykami aż 5:0. Robert Lewandowski nie zachwycił.

Od początku wiadomo było, że spotkanie między tymi właśnie drużynami będzie hitowym dla tej fazy rozgrywek. Widzowie mogli spodziewać się futbolu na najwyższym poziomie. Nikt jednak nie przewidywał takiego scenariuszu dla tego meczu.

Logicznym faworytem był Bayern, który, jak to już ma w zwyczaju, pewnie kroczy ku kolejnemu tytułowi mistrzowskiemu w Bundeslidze, pokonując na swojej drodze kolejnych rywali. Wydawało się, że mimo wymagającemu jak na ten poziom rozgrywek przeciwnikowi, Lewemu i spółce uda się bez większych problemów wejść do następnej rundy. Tak jednak się nie stało, a Bawarczycy dostali "ostre manto" od piłkarzy z Monchengladbach.

Sam obraz gry nie wskazywał na taką dominację gospodarzy. Jeśli spojrzeć na statystyki, to mecz był raczej wyrównany. Jednak na końcowy wynik wpływ miała głównie pierwsza połowa, w której to jak z nut zagrali zawodnicy Borussii. Byli oni w stanie skutecznie odpierać ataki rywala i wyprowadzać groźne kontry, które przyniosły im prowadzenie 3:0 po 45 minutach. Plan na drugą cześć spotkania był prosty - wszystkimi siłami bronić wyniku, a jak przy okazji uda się coś strzelić, to tym lepiej. I udało się. Dwa razy piłkę w siatce umieszczał snajper gospodarzy - Breel Embolo. Bayern natomiast, mimo widocznej przewagi po przerwie, nie był w stanie pokonać formacji defensywnej Borussii, w czym dużą zasługę miał ich bramkarz - Yann Sommer. Finalnie Bawarczykom nie udało się strzelić żadnego gola, a mecz zakończył się niemożliwym do przewidzenia wynikiem 5:0 dla gospodarzy. Tym samym Bayern zakończył swoje zmagania w Pucharze Niemiec na bardzo wczesnym etapie - 1/16 finału.

M'gladbach - Bayern 5:0 (3:0)

Bramki: 2' Kone, 15' Bensebaini, 21' Bensebaini, 51' Embolo, 57' Embolo

M'gladbach: Sommer - Beyer (54' Netz), Elvedi, Ginter - Bensebaini, Kone, Zakaria, Scally (69' Herrmann) - Stindl (69' Plea), Embolo (73' Thutam), Hofmann (73' Neuhaus)

Bayern: Neuer - Davies (55' Coman), Hernandez, Upamecano (55' Sule), Pavard - Sane, Goretzka (64' Tolisso), Muller, Kimmich, Gnabry (67' Stansic) - Lewandowski
Żółte kartki: 79' Zakaria - 46' Upamecano

Sędzia: Tobias Stieler