Fortuna Puchar Polski: awans Zagłębia Lubin
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.10.2021, 22:56

Zagłębie Lubin pokonało 1:0 ŁKS Łódź i awansowało do 1/8 finału Pucharu Polski. Jedyną bramkę zdobył w ósmej minucie Filip Starzyński. Pomocnik gości wykorzystał rzut karny.

Początek spotkania należał do drużyny z ekstraklasy. Zagłębie pierwsze dziesięć minut spędziło praktycznie na połowie rywala. W 4. minucie strzał Filipa Starzyńskiego obronił Dawid Arndt.  Konsekwencją nieporadności w defensywie ŁKS-u był faul w polu karnym Piotra Gryszkiewicza. Bramkę z jedenastu metrów w ósmej minucie zdobył precyzyjnym strzałem Starzyński. Stracony gol podziałał mobilizująco na gospodarzy. Do końca pierwszej odsłony gra toczyła się z lekką przewagą podopiecznych Kibu Vicuni. "Rycerzom Wiosny" brakowało jednak zimnej krwi w polu karnym i przy dograniu ostatniego podania. Stąd niewiele ich akcji kończyło się groźnymi strzałami. Ponownie za to czujność Arndta sprawdził Starzyński, uderzając technicznie z dystansu. Górą z tego starcia wyszedł golkiper.

W drugiej połowie ponownie pierwsze minuty należały do "Miedziowych". Zdecydowanie rozochocony ostatnią bramką przeciwko Cracovii był kapitan lubinian, który podjął kolejną próbę, strzelając z daleka. Bramkarza ŁKS-u przetestował jeszcze w 55. minucie Patryk Szysz. Gościom nie udało się podwyższyć prowadzenia i do końca meczu pozostali głęboko na swojej połowie boiska. W końcówce spotkania gospodarze jeszcze bardziej siedli na rywalu, zagrażając głównie ze stałych fragmentów gry, które wykonywane były przez wprowadzonego w 85. minucie Mikkela Rygaarda. Po jednym z nich główkował Damian Nowacki, ale na nieszczęście 23-latka piłkę z linii bramkowej wybił Kacper Chodyna. Dominik Hładun potwierdził znakomitą formę z ostatnich tygodni i efektownie wybronił strzał z rzutu wolnego Rygaarda. Mimo porażki ŁKS sprawił sporo problemów wyżej notowanym oponentom, lecz to lubinianie znaleźli się wśród najlepszych szesnastu zespołów.

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin: 0:1 (0:1)

Bramka: 8' Starzyński (k.)

ŁKS: Arndt - Bąkowicz, Sobociński, Monsalve (59' Lorens), Szeliga - Tosik (67' Nowacki), Kuźma (85' Rygaard), Ricardinho - Javi Moreno, Samu Corral (67' Jurić), Gryszkiewicz (60' Kelechukwu)

Zagłębie: Hładun - Bartolewski, Kruk, Pantić, Chodyna - Żubrowski (67' Żiguliew), Daniel (42' Szysz), Poręba (81' Pakulski), Starzyński, Zivec (81' Kłudka) - Podliński (67' Zajić)

Żółte kartki: 40' Javi Moreno, 40' Kuźma, 45+1' Sobociński, 57' Tosik, 62' Ricardinho - 40' Podliński, 57' Pantić, 62' Żubrowski, 76' Poręba, 89' Pakulski

Sędzia: Łukasz Szczech