Koszykówka na wózkach: Biało-Czerwoni w ćwierćfinale MŚ!

• Data publikacji: 21.08.2018, 14:17

Reprezentacja Polski pokonała Kanadę 79:68 w 1/8 finału Mistrzostw Świata koszykarzy na wózkach, które rozgrywane są w Hamburgu.

Kanadyjczycy po fazie grupowej pochwalić się mogli minimalnie lepszym od naszego bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki, toteż wydawać by się mogło, że to właśnie ekipa spod znaku klonowego liścia będzie faworytem tego spotkania. Cóż, nawet jeśli minimalnie nim była, nasz zespół całkowicie zaprzeczył tym przewidywaniom.

Pierwsze minuty należały co prawda do Kanadyjczyków, ale Biało-Czerwoni szybko doskoczyli, przejęli inicjatywę i pierwszą kwartę wygrali 21:15. W drugiej pojawił się moment przestoju, po którym rywale zza oceanu wyrównali, jednak zdecydowanie lepsze ostatnie minuty przed przerwą pozwoliły zejść Polakom do szatni z sześcioma punktami przewagi.

W trzeciej kwarcie przewaga naszego zespołu bardzo szybko nabrała rozmiarów dwucyfrowych, a my z każdą minutą byliśmy coraz bardziej spokojni o wynik tego spotkania. Na cztery minuty przed końcem Kanadyjczycy doskoczyli co prawda na sześć punktów, ale decydujące akcje w całości należały już do Biało-Czerwonych. Polacy triumfowali 79:68 i po raz drugi w historii awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Najwięcej punktów w naszym zespole zdobył Marcin Balcerowski, który do 21 "oczek" dorzucił też 5 zbiórek i 6 asyst. Dwucyfrowymi zdobyczami pochwalić się dziś również mogli Paweł Łuszyński (18), nasz kapitan Krzysztof Bandura (11), Dominik Mosler (10) oraz wchodzący z ławki Mateusz Filipski (15 punktów, 9 asyst, 4 zbiórki).

W meczu o półfinał mundialu Biało-Czerwoni zmierzą się ze zwycięzcą spotkania między obrońcami tytułu - Australijczykami, a Brazylijczykami.

Polska - Kanada 79:68 (21:15, 16:16, 26:21, 16:16)