Euroliga: pierwsza porażka Mediolanu

• Data publikacji: 28.10.2021, 09:50

W tym tygodniu rozgrywane są aż dwie kolejki Euroligi. Pierwsza z nich, szósta odbyła się we wtorek i środę, przynosząc kilka ciekawych rozstrzygnięć. Niepokonana nadal jest Barcelona, Armani Exchange Mediolan przegrało po raz pierwszy, porażkę poniósł także Zenit.

Armani Exchange Mediolan rozpoczął sezon od pięciu zwycięstw, ale serię tę zakończył w Monachium. Wicemistrzowie Włoch niespodziewanie ulegli Bayernowi, który plasuje się w dolnej części tabeli. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. W trzeciej kwarcie niemiecka drużyna odskoczyła na dziewięć punktów przewagi, ale goście wyrównali. Decydująca okazała się seria Bayernu 9:0 w czwartej odsłonie spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 83:77. Vladimir Lucić zdobył 20 punktów.

Jako jedyna bilansem 6-0 może pochwalić się Barcelona. Mistrz Hiszpanii na początku meczu z Fenerbahce przegrywał 2:12. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 35:29 dla gości z Katalonii. Spotkanie było wyrównane do samego końca. Ostatnią akcję we własne ręce wziął Nikola Mirotić. Zawodnik Barcelony równo z ostatnią syreną zdobył punkty na zwycięstwo 76:74. Wysoko w tabeli jest także inny hiszpański zespół. Real Madryt sięgnął po piąte zwycięstwo, pokonując Zenit St. Petersburg. Królewscy w czwartej kwarcie odskoczyli na dwucyfrową przewagę i wygrali 75:68. Mateusz Ponitka wraz z kolegami poniósł trzecią porażkę. Polak spędził na parkiecie aż prawie pół minuty, zdobywając 10 punktów.