La Liga: remis Atletico z Levante

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.10.2021, 00:04

Atletico Madryt nie wykorzystało szansy na przeskoczenie na pozycję wicelidera w ligowej tabeli. Gracze Diego Simeone tylko zremisowali 2:2 z Levante, tracąc oba gole po rzucie karnym.

Wcześniejsze zwycięstwo Realu Sociedad oznaczało, że "Los Colchoneros" stracili szansę, by już po meczu z Levante wskoczyć na czoło tabeli. Początek spotkania należał do gości. W 5. minucie groźnie zrobiło się po strzale Joao Felixa, kiedy to Aitor Fernandez udaremnił jego próbę. W 12. minucie po uderzeniu głową Antoine'a Griezmanna drużyna z Madrytu wyszła na prowadzenie. Dla Francuza była to pierwsza bramka po powrocie do "Rojiblancos". Po zdobytej bramce nadal Atletico kontrolowało grę, lecz nie kreowali sobie dogodnych sytuacji na podwyższenie rezultatu. W 37. minucie faul we własnym polu karnym popełnił Luis Suarez i gospodarze otrzymali rzut karny. Skutecznym egzekutorem był Enis Bardhi. W drugich czterdziestu minutach obraz meczu nie zmieniał się. Niezadowolony z wyniku Diego Simeone postanowił podziałać na zespół zmianami personalnymi. To właśnie akcja rezerwowych w 76. minucie ponownie wyprowadziła madrytczyków na prowadzenie. Rodrigo de Paul podał do Matheusa Cunhi, a ten umieścił piłkę w siatce. Dla byłego konkurenta Krzysztofa Piątka w ataku Herthy Berlin była to pierwsza bramka w nowych barwach. Nie był to jednak koniec strzelania na Estadi Ciutat. W 90. minucie ręką zagrał Renan Lodi. Sędzia po weryfikacji sytuacji z systemem VAR - odgwizdał rzut karny. Ponownym pewnym strzelcem okazał się Bardhi. Atletico remisując z Levante, dołączyło do Barcelony i Realu Madryt, które także w 11 kolejce nie zdołały zdobyć kompletu punktów.

Levante - Atletico Madryt: 2:2 (1:1)

Bramki: 37' (k.), 90' (k.), Bardhi - 12' Griezmann, 76' Cunha

Levante: Fernandez - Son (70' Miramon), Franquesa, Rober Pier, Duarte, Vezo - Pepelu (80' de Frutos), Bardhi, Malsa (76' Martinez) - Morales, Gomez (70' Cantero)

Atletico: Oblak - Gimenez, Felipe, Hermoso (67' Hermoso) - Trippier, Herrera (59' Herrera), Koke, Carrasco - Griezmann (72' Cunha), Felix, Suarez (59' Correa)

Żółte kartki: 40' Pepelu, 90+6' Rober Pier - 18' Hermoso, 25' Felipe, 65' Koke, 85' Gimenez, 87' Correa

Sędzia: Pablo Fuertes