Znamy 35 wybrańców Adama Nawałki!

  • Dodał: P K
  • Data publikacji: 11.05.2018, 12:20

Poznaliśmy nazwiska 35 piłkarzy, którzy stawią się na zgrupowaniu Reprezentacji Polski przed Mundialem. Na liście nie ma większych niespodzianek - znaleźli się tam wszyscy zawodnicy w głównej mierze stanowiący o sile naszej drużyny od kilku lat.

 

Absolutnie żadnych niespodzianek nie znajdziemy w gronie powołanych bramkarzy oraz defensorów. Czwórka "golkiperów" była praktycznie znana już od marca i to właśnie na kwartet Białkowski, Fabiański, Skorupski, Szczęsny postawił selekcjoner Adam Nawałka. Również blok defensywny składa się w większości z graczy już ogranych w naszej kadrze i wyróżniających się w swoich klubach. Jedynym mniej doświadczonym "rodzynkiem" na liście jest Jan Bednarek. Jednak były gracz Lecha Poznań w ostatnich tygodniach wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie angielskiego Southampton i jego powołanie nikogo nie powinno dziwić.

 

Małym zaskoczeniem może być brak w szerokiej kadrze pomocnika Jagiellonii Białystok - Tarasa Romańczuka. Zawodnik, który niedawno odebrał nasze obywatelstwo, a w marcu zadebiutował w biało-czerwonych barwach, miał być jedną z opcji do gry w środku pola. Przegrał jednak rywalizację z bardziej doświadczonymi graczami jak Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński czy Jacek Góralski oraz z młodymi pomocnikami z klubów włoskich - Pawłem Dawidowiczem i Karolem Linetty. Więcej szczęścia miał jego kolega klubowy - Przemysław Frankowski, który znalazł uznanie w oczach selekcjonera, podobnie jak inni dwaj młodzi gracze z Ekstraklasy - Sebastian Szymański i Szymon Żurkowski.

 

Ostatnim debiutantem na liście jest Krzysztof Piątek. Bardzo skuteczny w tym sezonie napastnik Cracovii wygryzł ze składu Mariusza Stępińskiego i Jakuba Świerczoka, którym nie pomogła niezła dyspozycja w swoich klubach i Mundial obejrzą w telewizji. Oprócz Piątka, w kadrze znalazło się pięciu snajperów na co dzień reprezentujących kluby zagraniczne: Dawid Kownacki (Sampdoria Genua), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht), Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) oraz największa gwiazda naszej drużyny - Robert Lewandowski (Bayern Monachium).

 

W ostatecznej kadrze na Mundial znajdzie się 23 zawodników. Biało-czerwoni w fazie grupowej MŚ zmierzą się z Senegalem (19 czerwca w Moskwie), Kolumbią (24 czerwca w Kazaniu) i Japonią (28 czerwca w Wołgogradzie).

 

Szeroki skład Reprezentacji Polski na MŚ 2018:

 

Bramkarze: Bartosz Białkowski (Ipswich Town), Łukasz Fabiański (Swansea City), Łukasz Skorupski (AS Roma), Wojciech Szczęsny (Juventus).

 

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (AS Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

 

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg), Paweł Dawidowicz (US Palermo), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Damian Kądzior (Górnik Zabrze), Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Karol Linetty (Sampdoria Genua), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze).

 

Napastnicy: Dawid Kownacki (Sampdoria Genua), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (SSC Napoli), Krzysztof Piątek (Cracovia), Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht), Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga).