Fortuna 1 Liga: Korona przełamuje niemoc i wraca na zwycięski szlak

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 29.10.2021, 22:39

Spotkanie 15. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Koroną Kielce a Odrą Opole zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Malarczyka oraz Podgórskiego dla gospodarzy oraz trafieniu Nowaka dla gości padł wynik 2:1.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na trzeciej lokacie z 26. punktami na koncie, jednak obecnie znajdują się w dużo słabszej dyspozycji. Zawodnicy „Oderki” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem 21. „oczek”.

Mecz rozpoczął się świetnie dla opolan, którzy to już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Mocnym uderzeniem głową Konrada Forenca pokonał Konrad Nowak. Gol ten ewidentnie zmotywował gospodarzy, którzy natychmiast mocno ruszyli do ataku. W 36. minucie zdobyli wyrównujące trafienie. Ponownie zobaczyliśmy bramkę zdobytą głową. Tym razem była ona autorstwem Piotra Malarczyka. Trzy minuty później kielczanie wyszli na prowadzenie. Świetną indywidualną akcją popisał się Jacek Podgórski i ładnym uderzeniem nie dał szans na interwencję Mateuszowi Kuchcie.

W drugich 45 minutach działo się już sporo mniej, a gra przeniosła się głównie do środa pola. Dodatkowo sytuację gości skomplikowała czerwona kartka dla Krzysztofa Janusa z 68. minuty. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Korona triumfowała 2:1.

Wynik ten spowodował, że kielczanie przerwali serię sześciu meczów bez porażki i w końcu mogą wrócić z meczu z tarczą. Opolanie z kolei zaprzepaścili szansę na awans o kilka lokat w tabeli.

Korona Kielce – Odra Opole 2:1 (2:1)

Bramki: 36’ Malarczyk, 39’ Podgórski – 12’ Nowak

Korona: Forenc – Koj, Malarczyk, Danek – Pervan, Petrović (90+1’ Szarek), Podgórski, Zebić – Gąsior – Łukowski, Górski (79’ Lisowski (84’ Bortniczuk))

Odra: Kuchta – Maćkowiak, Kostrzycki, Kamiński, Spychała (71’ Szrek) – Niziołek (63’ Wróbel), Trojak – Janus, Czapliński (79’ Żak), Nowak (71’ Mikinić) – Piech (63’ Marzec)

Żółte kartki: 29’ Koj, 52’ Petrović, 84’ Gąsior, 90’ Bortniczuk – 29’ Piech, 57’ Spychała, 81’ Kamiński

Czerwone kartki: 68’ Janus

Sędzia: Patryk Gryckiewicz