PlusLiga: Projekt Warszawa pewnie wygrywa z beniaminkiem
Jakub Ćmil Polska Liga Siatkówki

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 29.10.2021, 22:50

Projekt Warszawa pewnie pokonał u siebie beniaminka LUK Politechnikę Lublin 3:1. Warszawianie nie najlepiej rozpoczęli mecz i przegrali premierową odsłonę po emocjonującej walce na przewagi. Trzy kolejne sety należały już jednak do podopiecznych Andrei Anastasiego, którzy dopisali do swojego konta trzy punkty.

Zdecydowanymi faworytami spotkania byli warszawianie, którzy pewnie rozpoczęli spotkanie. Potężne zagrywki pozwoliły Stołecznym wysunąć się na prowadzenie 4:0. Lublinianie próbowali odrobić straty, ale wysoka skuteczność gospodarzy w pierwszej akcji im to uniemożliwiała – 11:8. Na półmetku siatkarze beniaminka sprawili jednak rywalom problemy w przyjęciu i wyrównali na 13:13. Od tej pory gra długo toczyła się punkt za punkt, a o zwycięstwie w secie przesądziła emocjonująca gra na przewagi. Ostatecznie qięcej zimnej krwi w końcówce zachowawała ekipa LUK Politechniki Lublin, która wygrała 31:29 i niespodziewanie objęła prowadzenie w meczu.

Druga odsłona była równie zacięta. Warszawianie rozpoczęli od dwupunktowej przewagi dzięki dobrej grze blokiem – 13:11. Nie potrafili jej jednak zwiększyć, a goście łatwo nie oddawali punktów. Dopiero w końcówce siatkarze Projektu wykorzystali kolejne kontrataki i odskoczyli na 21:17. Dzięki temu podopieczni Andrei Anastasiego wygrali pewnie 25:19 i wyrównali stan pojedynku.

Mimo przegranego seta , lublinianie wciąż walczyli. Kolejna odsłona długo toczyła się punkt za punkt, a goście byli bardzo zdeterminowani, aby dogonić rywali. Ostatecznie to jednak Projekt zaczął dyktować tempo gry i w decydującej fazie seta odskoczył na 17:14. Stołeczni utrzymali prowadzenie do końca i wygrali 25:22.

W ostatniej partii podopieczni trenera Anastasiego dominowali już od początku do końca. Mocne zagrywki oraz dobra gra blok-obrona pozwoliły gospodarzom odskoczyć na 7:4. Siatkarze beniaminka walczyli o każdą piłkę, ale byli bezradni wobec skutecznych ataków skrzydłowych rywali. W efekcie Projekt Warszawa utrzymał przewagę i wygrał 25:19, a tym samym całe spotkanie 3:1.

Projekt Warszawa – LUK Politechnika Lublin 3:1 (29:31, 25:19, 25:22, 25:19)