Short track - PŚ: kolejny świetny występ i srebrny medal Natalii Maliszewskiej!

Short track - PŚ: kolejny świetny występ i srebrny medal Natalii Maliszewskiej!

  • Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 30.10.2021, 10:15

Natalia Maliszewska po raz kolejny potwierdziła swoją świetną dyspozycję na dystansie 500 metrów. W finale Pucharu Świata rozgrywanego w Nagoi nasza zawodniczka ustąpiła tylko Ariannie Fontanie z Włoch i zdobyła już drugi w tym sezonie medal, tym razem srebrny. Dzięki bardzo dobrym występom zarówno w Nagoi, jak i w Pekinie Polka ex aequo z Włoszką jest liderką Pucharu Świata na swoim koronnym dystansie.

 

Młodsza z sióstr Maliszewskich do Nagoi jechała jako faworytka. Polka już w ubiegłym tygodniu w Pekinie zachwyciła wszystkich i zwyciężając wszystkie swoje biegi na 500 metrów, cieszyła się ze złotego medalu. Najlepsza polska łyżwiarka również w Nagoi potwierdziła świetną dyspozycję. Biało-Czerwona najpierw pewnie wygrała biegi eliminacyjne, a w sobotę kontynuowała zwycięską passę. Niestety pozostałe Polki nie podzieliły losu naszej mistrzyni i zarówno Patrycja Maliszewska, jak i Nicola Mazur nie awansowały do ćwierćfinałów.


Natalia Maliszewska w biegach ćwierćfinałowych i półfinałowych również nie miała sobie równych. Polka ze spokojem rozgrywała kolejne rundy i od początku do końca pewnie utrzymywała się na prowadzeniu. W obu biegach 26-letnia zawodniczka Juvenii Białystok jako pierwsza przecinała linię mety i osiągała najlepsze czasy - kolejno 43,034 s i 43, 405 s. Dzięki takim wynikom Polka zapewniła sobie nie tylko awans do finału, lecz również start z pierwszego, najbardziej wewnętrznego toru. W decydującym biegu Maliszewska świetnie rozpoczęła rywalizację i przez pierwszą część dystansu utrzymywała się na prowadzeniu. Plasująca się za Polką Arianna Fontana wykorzystała minimalny błąd naszej reprezentantki na trzecim okrążeniu i wyprzedziła naszą zawodniczkę. Włoszka nie dała odebrać sobie wywalczonego prowadzenia i triumfowała z czasem 43,493 s. Natalia Maliszewska zakończyła rywalizację na drugiej pozycji i finiszując tuż za Włoszką z rezultatem 43,708 s mogła cieszyć się ze srebrnego krążka. Podium uzupełniła Chinka Fan Kexin - 43,865 s.

 

Udany start Maliszewskiej zakończył sobotnie zmagania Biało-Czerwonych podczas Pucharu Świata. Jednak kolejne emocje czekają nas już w niedzielę, gdzie nasza utytułowana łyżwiarka powalczy na dystansie 1000 metrów.

 

Wyniki - 500 metrów kobiet:

1. Arianna Fontana (ITA) - 43,493 s

2. Natalia Maliszewska (POL) - 43,708 s

3. Fan Kexin (CHN) - 43,865 s

4. Kim Boutin (CAN) - 43,990 s

 

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.