PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet lepszy od Śląska w szalonym meczu w Niecieczy
biuro prasowe Termalica Bruk-Bet Nieciecza

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.10.2021, 15:25

Siedem goli i prawdziwy rollercoaster zobaczyli kibice w Niecieczy. Tamtejszy Bruk-Bet pokonał 4:3 Śląsk Wrocław. Gola na wagę trzech punktów Bruk-Bet zdobył w 98. minucie spotkania.

W pierwszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmowała na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Pierwsze minuty spotkania należały do piłkarzy Śląska. Już w piątej minucie meczu Erik Exposito dośrodkował na głowę Roberta Picha, a ten pokonał golkipera. W 9. minucie Hiszpan sam trafił do siatki, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego. Początek zapowiadał podobny przebieg starcia, jak ten sprzed tygodnia, kiedy to wrocławianie rozbili 5:0 Wisłę Kraków. Sprawy potoczyły się jednak zupełnie inaczej. Pierwszy kwadrans zamknął gol wyrównujący Samuela Stefanika.

Więcej działo się po przerwie. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Muris Mesanović, a w 60. minucie było już 3:1 po trafieniu Kacpra Śpiewaka. Gospodarze mogli prowadzić jeszcze wyraźniej, lecz kapitan zespołu - Piotr Wlazło - nie wykorzystał rzutu karnego. W 80. minucie na placu gry pojawił się Adrian Łyszczarz. 22-latek w ciągu pięciu minut strzelił dwa gole i doprowadził do wyrównania. Doliczony czas gry i Mateusz Grzybek w polu karnym to bardzo dobrana para. Kilka zespołów przekonało się o tym w zeszłym sezonie Fortuna 1 Ligi, a tego dnia także i Śląsk. Obrońca strzałem z ostrego kąta pokonał Michała Szromnika, dając swojemu zespołowi trzy punkty.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław: 4:3 (1:1)

Bramki: 13' Stefanik, 50' Mesanović, 59' Śpiewak, 90+8' Grzybek - 6' Pich, 84', 87' Łyszczarz

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Bezpalec (7' Biedrzycki), Tekijaski, Hlousek - Wlazło, Hubinek, Stefanik (81' Bonecki) - Mesanović (90+1' Radwański), Śpiewak (80' Orzechowski), Gergel (81' Zeman)

Śląsk: Szromnik - Golla, Verdasca, Lewkot (76' Poprawa) - Janasik, Mączyński, Schwarz (69' Sobota), Stiglec (69' Garcia), Pich (80' Quintana), Praszelik - Exposito (80' Łyszczarz)

Żółte kartki: 41' Hlousek, 79' Stefanik, 85' Mesanović - 55' Verdasca, 90+7' Quintana

Sędzia: Zbigniew Dobrynin