Bundesliga: "Wilki" znów pokazały kły
funky1opti/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 30.10.2021, 17:39

W sobotnie popołudnie, w ramach dziesiątej kolejki Bundesligi, zmierzyły się ze sobą Bayer Leverkusen i Vlf Wolfsburg. "Wilki", pod wodzą nowego trenera, pokazały znowu kły i pokonały lekko faworyzowanych gospodarzy.

Oba zespoły nie były ostatnio w nadzwyczajnej formie. "Aptekarze" odpadli niedawno z Pucharu Niemiec z trzecioligowym Karlsruther, a ostatnie zwycięstwo zaliczyli prawie pół miesiąca temu z Arminią Bielefeld. Nie wyglądało to jednak tak źle jak u Wolfsburga, który po fatalnej passie ośmiu meczów o stawkę bez zwycięstwa (3 remisy, 5 przegranych), zmuszony był zmienić trenera. Został nim Florian Kohfeldt, który już na pierwsze spotkanie dostał bardzo wymagającego rywala.

Nowy szkoleniowiec zaliczył jednak udany debiut. Udało mu się przełamać złą passę, a jego cenne rady z przerwy pozwoliły "Wilkom" wyjść na błyskawiczne, dwubramkowe prowadzenie od razu na początku drugiej połowy meczu. Piłkarze Wolfsburga nie tylko pokazali się z bardzo dobrej strony w ofensywie (nawet mimo braku ich podstawowego snajpera - Vouta Weghorsta), ale też zdołali zachować czyste konto z trudnym rywalem. Nie przeszkodził im w tym nawet podyktowany rzut karny podyktowany dla Bayeru w doliczonym czasie gry po faulu i czerwonej kartce Maxence'a Lacroix'a. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla przyjezdnych, co pozwoliło im zbliżyć się nieco do czołówki tabeli.

Bayer - Wolfsburg 0:2 (0:0)

Bramki: 48' Nmecha, 51' Arnold