Fortuna 1 Liga: po bardzo słabym meczu Widzew przegrywa w Rzeszowie

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 30.10.2021, 20:03

Spotkanie 15. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a Widzewem Łódź zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golu Komora padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Widzewiacy” znajdowali się na pierwszej lokacie z 33. punktami na koncie. Zawodnicy „Sovii” byli zaś na trzynastej pozycji z dorobkiem 15. „oczek”.

Pierwsze minuty meczu przebiegały dość wyrównanie, chociaż może to goście z Łodzi mieli delikatną przewagę. Premierowe trafienie w tym spotkaniu było jednak autorstwem rzeszowian. Przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego błąd popełnił Jakub Wrąbel, który minął się z piłką, a gola głową zdobył Aleksander Komor. Bramka ta nie pobudziła Widzewa, który ewidentnie gra w obecnej części sezonu słabiej niż w początkowej fazie rozgrywek.

W drugich 45 minutach również działo się bardzo niewiele. Delikatną optyczną przewagę mieli goście. Nic z niej jednak nie wynikało, o czym najlepiej świadczy zero celnych strzałów. Dwa razy Resovia była blisko podwyższenia wyniku, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to gospodarze triumfowali 1:0.

Wynik ten spowodował, że Widzew utrzymał pozycję lidera, chociaż przewaga łodzian nad goniącym ich peletonem może stopnieć. Rzeszowianie dzięki tym trzem punktom dość znacznie oddalili się od strefy spadkowej.  .

Resovia Rzeszów – Widzew Łódź 1:0 (1:0)

Bramki: 30’ Komor

Resovia: Pindroch – Eizenchart, Komor, Kubowicz, Mikulec – Mróz (90’ Hebel), Soljić (46’ Podhorin) – Adamski (74’ Rostkowski), Gvozdenović, Pietraszkiewicz – Strózik (74’ Antonik)

Widzew: Wrąbel – Tanżyna, Dejewski, Stępiński (84’ Tomczyk) – Nunes, Kun (87’ Mucha), Hanousek, Zieliński – Danielak (66’ Karasek), Michalski – Guzdek (66’ Montini)

Żółte kartki: 22’ Soljić, 59’ Mikulec – 51’ Tanżyna

Sędzia: Łukasz Szczech