NBA: podwójna dogrywka dla Wizards, debiut Cunninghama
OSU Athletics/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 31.10.2021, 11:53

Zeszłej nocy na parkiety NBA wybiegli zawodnicy z aż dwudziestu dwóch drużyn, więc cała noc była przepełniona akcją. Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył mecz w stolicy, gdzie Czarodzieje pokonali Celtics po podwójnej dogrywce. Swój debiut w lidze zaliczył z kolei wybrany z pierwszym numerem w drafcie Cade Cunningham, a jego Pistons odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Washington Wizards — Boston Celtics

Spotkanie w Capital One Arena zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ miejscowych Wizards przyjechali odwiedzić gracze Boston Celtics. Gospodarze przystąpili do obecnych rozgrywek w mocno odmienionym składzie i dotychczas prezentowali świetną formę, wygrywając cztery z pięciu rozegranych spotkań. W zupełnie odmiennych nastrojach do meczu przystępowali przyjezdni, którzy mają ujemny bilans i spore trudności na starcie rozgrywek. W dzisiejszym meczu te różnice nie były jednak aż tak widoczne, a na przestrzeni całego spotkania różnica między obiema ekipami ani razu nie przekroczyła dziesięciu oczek. Nie było to najlepsze widowisko dla postronnych kibiców, gdyż obie drużyny grały na bardzo niskich skutecznościach, a najbardziej zawodzili liderzy — Jason Tatum (27pkt, 15zb, 10/32 z gry) oraz Bradley Beal (36pkt, 7zb, 6as, 12/32 z gry). W takim wypadku sprawy w swoje ręce spróbował wziąć Jaylen Brown (34pkt, 6zb), a jego skuteczne akcje w ostatniej minucie meczu doprowadziły do dogrywki. W niej Celtics szybko wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, którego jednak nie zdołali utrzymać i po trafieniu Beala czekała nas druga dogrywka, w której Wizards okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli 115:112.

Chicago Bulls — Utah Jazz

Hitem nocy miało być spotkanie w United Center, gdzie Chicago Bulls gościli jedyną niepokonaną drużynę w NBA — Utah Jazz. Podobnie jak w wyżej wspomnianym meczu, tak i tutaj gra była bardzo wyrównana, a skuteczności w ataku nie były szczególnie imponujące. Po stronie przyjezdnych dwoił się i troił Donovan Mitchell (30pkt, 7zb, 6as), ale jego fatalna skuteczność (9/27 z gry) nie pomagała jego zespołowi w nawiązaniu walki. Podobne problemy miał po przeciwnej stronie Nikola Vucevic (16pkt, 12zb, 4/19 z gry), ale grę Byków napędzali tej nocy DeMar DeRozan (32pkt, 6zb, 3as) oraz Zach LaVine (26pkt, 5zb, 5as), na których Quin Snyder nie potrafił znaleźć odpowiedzi. Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, wygrana przez Chicago Bulls 25:15, co pozwoliło gospodarzom objąć kilkupunktowe prowadzenie, które następnie doprowadzili do końca. Bulls wygrali 107:99, tym samym aplikując przeciwnikom ich pierwszą porażkę w sezonie.

Komplet wyników minionej nocy:

Philadelphia 76ers — Atlanta Hawks 122:94 (28:15, 32:31, 29:23, 33:25)

Tobias Harris 22pkt, 11zb 4as - Trae Young 13pkt, 10as

Golden State Warriors — Oklahoma City Thunder 103:82 (28:20, 27:24, 27:14, 21:24)

Stephen Curry 20pkt, 5zb, 6as - Shai Gilgeous-Alexander 15pkt, 5zb

Washington Wizards — Boston Celtics 115:112 (25:20, 28:27, 23:26, 27:30, 6:6, 6:3 2OT)