Fortuna 1 Liga: Miedź górą w hicie i coraz bliżej Widzewa w tabeli

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 31.10.2021, 14:34

Spotkanie 15. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Arką Gdynia zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golu Mijuskovicia padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Arkowcy” znajdowali się na szóstej lokacie z 23. punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na trzeciej pozycji z dorobkiem 28. „oczek”.

Pierwsza część gry minęła dość wyrównanie. Pomimo niezłej gry żadna ze stron nie zagroziła poważniej bramce przeciwnika.

Od początku drugich 45 minut to Arka była bardziej przekonująca, ale w 67. minucie to legniczanie wyszli na prowadzenie. Maxime Dominguez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a gola głową zdobył Nemanja Mijusković. Ostatecznie gdynianie nie zdołali już wyrównać i Miedź triumfowała 1:0.

Wynik ten spowodował, że Miedź wykorzystała potknięcie Widzewa i zbliżyła się do łodzian już tylko na dwa punkty. Gdynianie z kolei dalej grają w kratce i po tej porażce mogą wypaść z czołowej szóstki ligi.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramki: 67’ Mijusković

Miedź: Lenarcik – Carolina, Aurtenetxe, Mijusković, Martinez – Tront, Dominguez – Zapolnik (90+2’ Garuch), Lehaire (71’ Matuszek), Śliwa – Makuch (65’ Bednarski)

Arka: Kajzer – Valcarce, Dobrotka, Marcjanik, Kasperkiewicz – Milewski, Bednarski (63’ Deja) – Kobacki, Aleman (71’ Marcus), Adamczyk (71’ Siemaszko) – Rosołek (85’ Czubak)

Żółte kartki: 54’ Martinez

Sędzia: Jarosław Przybył