Fortuna 1 Liga: Sandecja urwała punkcik Zagłębiu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 31.10.2021, 17:05

Spotkanie 15. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Zagłębiem Sosnowiec zakończyło się remisem. Po golu Pitera-Bućko dla „Sączersów” oraz trafieniu Szumilasa dla „Zagłębiaków” padł wynik 1:1.

Przed tym meczem „Chłopcy znad Brynicy” znajdowali się na spadkowej szesnastej lokacie z jedenastoma punktami na koncie. Zawodnicy „Sączersów” byli zaś na czwartej pozycji z dorobkiem 25. „oczek”. Zdecydowanym faworytem tego meczu wydawali się być nowosądeczanie, którzy grają w tym sezonie zdecydowanie lepiej od ekipy Zagłębia, a do tego z powodów infrastrukturalnych występują nawet jako gospodarz na stadionach rywali.

Obaj szkoleniowcy mogli skorzystać z większości zawodników ze swoich kadr.

Pierwsza część gry minęła pod dyktando „Zagłębiaków”. Pomimo tego nie potrafili oni zdobyć ani jednego gola.

Od początku drugich 45 minut obraz gry nie uległ zmianie i sosnowiczanie zostali za to wynagrodzeni w 67. minucie. Do odbitej piłki w polu karnym dopadł Wojciech Szumilas i z najbliższej odległości wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Po tym trafieniu Sandecja zaczęła się w końcu budzić i zaczęła stwarzać sobie okazje do wyrównania. Na nieszczęście dla ekipy z Małopolski od 81. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę, bowiem Kamil Słaby otrzymał drugą żółtą kartkę. Oficjalnych gospodarzy tej rywalizacji to jednak nie podłamało i w 88. minucie jeden z najbardziej zasłużonych zawodników nowosądeczan Michal Piter-Bućko wykorzystał wrzutkę Michała Walskiego z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do bramki. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie i mieliśmy w tym meczu podział punktów.

Wynik ten spowodował, że Sandecja utrzymała swoją lokatę, chociaż straciła po dwa punkty do Korony i Miedzi, które wygrały swoje mecze. Sosnowiczanie z kolei dzięki temu punkcikowi opuścili strefę spadkową, ale ich sytuacja ciągle jest nie do pozazdroszczenia.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 88’ Piter-Bućko - 67’ Szumilas

Sandecja: Pietrzkiewicz – Słaby, Osyra, Boczek (78’ Wolny), Kobryń – Piter-Bućko, Fall – Zych (65’ Szczepanek), Janicki (65’ Walski), Chmiel – Dikov

Zagłębie: Perdijić – Jończy, Duriska, Kamiński – Gojny, Seedorf (61’ Pawłowski), Oliveira (83’ Machała), Ryndak – Banaszewski (61’ Ambrosiewicz), Szumilas (90’ Tanque) – Sobczak

Żółte kartki: 2’ Piter-Bućko, 33’ Boczek, 45’ Słaby – 32’ Kamiński, 60’ Szumilas, 63’ Ambrosiewicz, 70’ Oliveira, 87’ Jończy, 90+2’ Ryndak

Czerwone kartki: 81’ Słaby

Sędzia: Jacek Małyszek