Piłka ręczna - Bundesliga: niespodziewana porażka kilończyków!

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 31.10.2021, 18:53

Sensacja na Merkur Arena! THW Kiel uległo 25:29 przeciwko TuS N-Lübbecke, któremu znacznie bliżej jest do spadku niż do walki o najwyższe cele.

Początek rywalizacji nie miał w sobie namiastki nadchodzącej sensacji - walka była wyrównana i nikt nie wypracował sobie bezpiecznej przewagi. Sytuacja zmieniła się od 13. minuty do 20. minuty. Gospodarze pokazali ogromny charakter, doprowadzając do wyniku 10:5. Ich defensywa stała się ścianą nie do przebicia nawet dla mistrzów Niemiec i tak pozostało już do ostatniej sekundy. W ofensywie natomiast prym wiodło dwóch zawodników. Tom Skroblien i Lutz Heiny zdobyli prawie 50% wszystkich trafień zespołu.

Obrońcy tytułu zostają w tyle za liderami z Magdeburga i drugim Füchse Berlin, tracąc do nich kolejno sześć i pięć punktów. Obie ekipy podtrzymały status niepokonanych.

TuS N-Lübbecke - THW Kiel 29:25 (13:9)

Mecz w Göppingen był o wiele bardziej wyrównany. FRISCH AUF mierzyło się z Flensburgiem, a stawką była lokata w czołowej czwórce.

Ostatecznie, dzięki wywalczonemu punktowi, to gospodarze znaleźli się w tym elitarnym gronie. Przepłacili to natomiast ogromną ilością nerwów, bo przeciwnicy nie odpuszczali ich nawet na krok. O wyrównanej rywalizacji i spektakularnym widowisku najlepiej świadczą dwa fakty. Po pierwsze, żadna ze stron nie prowadziła więcej niż dwiema bramkami chociażby przez minutę. Po drugie, w ostatnich 55 sekundach padły aż trzy bramki!

W finałowych wydarzeniach do siatki trafił najpierw Sebastian Heymann, po czym na tablicy wyników widniał rezultat 29:29. Na 20 sekund przed końcową syreną goście wyszli na prowadzenie (30:29) za sprawą rzutu Mensaha Larsena. Wydawało się, że komplet punktów powędruje do Flensburga, ale Jon Lindenchrone Andersen nie pozwolił na taki scenariusz i jako ostatni wpisał się na listę strzelców, wyrównując na 30:30.

FRISCH AUF Göppingen - SG Flensburg-Handewitt 30:30 (16:16)