Piłka ręczna - Liqui Moly StarLigue: PSG nie zwalnia tempa

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 31.10.2021, 19:03

Pojedynek drużyn z podium zakończył się pogromem w wykonaniu tych uplasowanych najwyżej. Nantes wróciło do czołowej trójki.

PSG nie dało żadnych złudzeń ekipie AIX, wygrywając na wyjeździe 35:24. Paryżanie znokautowali przeciwnika już w pierwszej rundzie. Bardzo szybko, bo już w 13. minucie, wypracowali komfortową przewagę (8:4), którą sumiennie podwyższali. Nie dość, że atak gości pozwalał sobie niemal na wszystko, to w dodatku był świetnie asekurowany przez solidnego w tym starciu Vincenta Gerarda.

PSG nie daje się do siebie zbliżyć i nadal wyróżnia się nie tylko pięciopunktową przewagą nad drugim Nantes, lecz również zerową cyfrą w rubryce porażek.

Pays D'aix Université Club - Paris Saint-Germain HB 24:35 (10:17)

Co natomiast słychać u drużyny z pozycji numer dwa? Od tej pory jest to Nantes, które wykorzystało potknięcie ekipy Saint Raphaël (porażka z Fenix Toulouse 28:29) i przeskoczyło ich w tabeli. To zadanie nie należało do najtrudniejszych, bo przedostatni Saran od początku został stłamszony przez zespół znad Loary.

Po dziesięciu minutach gospodarze zdobyli zaledwie dwie bramki. Ewidentnie tylko oni mieli problemy ze skutecznością, bo Nantes nie próżnowało - bez problemu rzucili rywalom aż 8 bramek. Bezradność defensywy Saranu dała wielkie pole do popisu dla Valero Rivery, który  bez skrupułów to wykorzystał i 7-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Co prawda imponująca przewaga gości minimalnie topniała z minuty na minutę, to jednak nie na tyle, aby zaprzepaścić  niemalże pewne szanse na zwycięstwo.

Na papierze porażka Saranu nie wygląda na przytłaczającą klęskę, jednak koszmarne wejście w mecz unicestwiło ich szanse na pozytywny rezultat. Czasu na naprawę tego błędu nie starczyło.

Saran Loiret HB - HBC Nantes 28:30 (12:17)