Podsumowanie lig: Gran Canaria lepsza w "polskim" meczu

• Data publikacji: 01.11.2021, 09:14

Za nami kolejne kolejki w europejskich ligach koszykarskich. W ramach ósmej serii gier w lidze ACB byliśmy świadkami starcia dwóch drużyn z polskimi koszykarzami w składzie. Gran Canaria AJ Slaughtera wygrała z Casademontem Saragossa, w którym gra Adam Waczyński.

Liga hiszpańska

W tym sezonie w lidze ACB występuje zaledwie dwóch polskich koszykarzy. Tym samym mecze z udziałem więcej niż jednego naszego zawodnika są dużą rzadkością. W ósmej kolejce przeciwko sobie zagrali AJ Slaughter i Adam Waczyński, gdyż w Las Palmas Gran Canaria podejmowała Casademont Saragossa. Gospodarze byli faworytem tego meczu i pokazali to już w pierwszej części gry, po której prowadzili 27:17. Dość bezpieczna różnica utrzymywała się przez kolejne minuty. Jednak na przełomie trzeciej i czwartej kwarty ekipa Waczyńskiego od stanu 53:68 zanotowała serię 14:0. Gran Canaria nie oddała prowadzenia, a w końcówce dwie kluczowe akcje w obronie zaliczył Andrew Albicy. Gospodarze triumfowali 79:76 i odnieśli szóstą wygraną, co daje im trzecie miejsce w tabeli za Barceloną i Realem. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Waczyński, który zdobył 17 punktów. AJ Slaughter rzucił osiem oczek.

Mocno zawiódł hit kolejki z udziałem dwóch euroligowych drużyn. Real Madryt rozgromił na wyjeździe 83:65 Bitci Baskonię. Komplet zwycięstw ma na swoim koncie Barcelona, która nie bez problemów pokonała 79:69 Urbas Fuenlabradę. Zespół gości ma bilans 2-6 i razem z Surne Bilbao oraz Coosur Realem Betis zamyka tabelę. Zespół z Sewilli sięgnął po drugie zwycięstwo, niespodziewanie pokonując Valencię.

Liga niemiecka

Na niemieckich parkietach z trzech Polaków w ten weekend zagrał tylko jeden. Michał Michalak (Oldenburg) nadal leczy kontuzję, a Jakub Garbacz (Syntainics Mitteldeutscher) nie grał z powodu choroby. Za to Tomasz Gielo mógł się cieszyć się ze zwycięstwa razem z kolegami z Oliver Wurzburg. Zespół polskiego koszykarza dzięki świetnej drugiej połowie pokonał 82:69 JobStairs Giessen. Gielo w ponad 20 minut rzucił 14 punktów. To drugie zwycięstwo Wurzburga, który w tabeli jest 13.

Oliver Wurzburg - JobStairs Giessen 82:69

Liga włoska

Powody do radości w szóstej kolejce Serie A miał Michał Sokołowski. NutriBullet Treviso wygrało 96:78 Openjobmetis Varese, przełamując serię dwóch przegranych. Sokołowski spędził na parkiecie 30 minut, podczas których zdobył 15 punktów.

NutriBullet Treviso - Openjobmetis Varese 96:78

Liga francuska

Trwa także sezon w lidze francuskiej. Barwy Gravelines-Dunkierka reprezentuje Dominik Olejniczak i warto odnotować trzecie zwycięstwo jego drużyny. Zespół z Dunkierki wygrał na wyjeździe 81:66 z JL Bourg. Polski środkowy grał przez 12 minut, ale tym razem nie zdobył punktów i miał dwie zbiórki. W tabeli z bilansem 5-1 przewodzą Lyon-Villeurbanne, AS Monako i Levallois.