NBA: Jazz ogrywają Bucks, Harden z triple-double
wikimediacommons.com/Wendell Cruz

• Data publikacji: 01.11.2021, 11:43

Ledwie pięć spotkań rozegrano na parkietach NBA ostatniej nocy. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się starcie w Milwaukee, gdzie Utah Jazz pokonali broniących tytułu Bucks. Zacięty był również mecz w Charlotte, a Hornets odrobili straty i pokonali Trail Blazers.

Charlotte Hornets — Portland Trail Blazers

Rozgrywane w Spectrum Center spotkanie pomiędzy Hornets Trail Blazers było zdecydowanie najbardziej zaciętym starciem minionej nocy. W trakcie 48 minut obie ekipy zmieniały się na prowadzeniu jedenastokrotnie, co w pozostałych czterech spotkaniach miało miejsce łącznie ledwie dziewięć razy. Pierwsze minuty gry należały do gospodarzy, ale po wejściu rezerwowych punktować zaczął Anfernee Simons (19pkt) i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. To utrzymało się aż do końca pierwszej połowy i wynosiło siedem oczek. Drugą połowę Szerszenie rozpoczęły od mocnego uderzenia, a ich liderem był grający świetne spotkanie LaMelo Ball (27pkt, 9zb, 7as), który w samej trzeciej kwarcie zdobył 11 oczek. Dodatkowo gospodarze mieli fantastyczne wsparcie z ławki, z której bardzo dobry mecz rozegrał Kelly Oubre Jr (26pkt, 7zb, 5as) i sam CJ McCollum (25pkt, 8as) nie był w stanie się przeciwstawić. Charlotte Hornets wygrali 125:113, a w barwach przyjezdnych po raz kolejny zawiódł Damian Lillard (14pkt, 12as, 5/20 z gry, 2/14 za 3).

Milwaukee Bucks — Utah Jazz

Rozgrywane w Fiserv Forum spotkanie pomiędzy BucksJazz miało być najciekawszym starciem nocy. Gospodarze przystępowali jednak do gry w mocno osłabionym składzie, ponieważ zabrakło Jrue HolidayaKhrisa Middletona oraz Brooka Lopeza. W takiej sytuacji przyjezdni bardzo szybko przejęli kontrolę nad spotkaniem i wydawać się mogło, że nie napotkają w nim najmniejszych problemów. Jeszcze w pierwszej połowie przewaga Jazz przekroczyła dziesięć punktów, a pod koniec trzeciej kwarty dobiła nawet do siedemnastu oczek. Bucks nie zamierzali jednak poddać się bez walki i dzięki świetnej grze Giannisa Antetokounmpo (25pkt, 7zb, 6as, 2prz, 2blk) oraz pomocy zza łuku w osobie Graysona Allena (18pkt, 5/10 za 3) udało im się zmniejszyć stratę do ledwie czterech punktów na niecałe dwie minuty przed zakończeniem czasu. Goście w najważniejszym momencie zachowali spokój, a dwie kolejne akcje skutecznie wykończył Donovan Mitchell (28pkt, 4zb), zapewniając Utah Jazz wygraną 107:95.