Podsumowanie II Ligi: podział punktów w Rybniku i Łęcznej

• Data publikacji: 22.08.2018, 21:00

Środowa seria drugoligowych zmagań nie przyniosła zbyt wielu emocji. Najciekawiej było w Rybniku i Łęcznej, gdzie spotkania kończyły się bramkowymi remisami. Liderem po tej serii gier jest Siarka Tarnobrzeg.

ROW 1964 Rybnik - Widzew Łódź 2:2 (1:0)

Janik 40' (karny), Kujawa 88' - Gutowski 61', Sylwestrzak 69'

Do najciekawszego meczu szóstej kolejki z całą pewnością doszło w Rybniku. Gospodarze przystępowali do spotkania z nadzieją na zrehabilitowanie po ostatniej porażce 0:3 z Elaną. Jako faworyt do starcia przystępował Widzew, ale na przerwę to miejscowi schodzili w lepszych humorach. W 40. minucie pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Janik i ROW do przerwy prowadził 1:0. Łodzianie za odrabianie strat wzięli się po godzinie gry. Najpierw do wyrównania po niezbyt udanej interwencji rywala doprowadził Gutowski. Kilka minut później goście byli już na prowadzeniu. Po rzucie rożnym dla przyjezdnych strzałem głową piłkę w bramce umieścił Sylwestrzak. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Łodzi, miejscowi wyrównali. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Kujawa, również strzałem głową po rzucie rożnym.

Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:1 (0:1)

Szysz 69' - Thiakane 28'

Te starcie przed meczem można było reklamować jako mecz dotychczas niepokonanych zespołów. Przez spory okres czasu wydawało się, że po końcowym gwizdku te miano utrzymają jedynie przyjezdni. Goście w 28. minucie objęli prowadzenie za sprawą Thiakane. Łęcznianie nie poddali się jednak i odpowiedzieli na dwadzieścia minut przed końcem meczu dzięki bramce strzelonej przez Szysza.