Liga Mistrzów: Liverpool wygrywa i zapewnia sobie awans

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.11.2021, 23:06

Spotkanie 4. kolejki grupy B Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem FC a Atletico Madryt  zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Joty oraz Mane padł wynik 2:0.

Oba zespoły mają za sobą dość odmienny start europejskich rozgrywek. Anglicy pewnie przewodzą w grupie z kompletem punktów, zaś ekipa z Hiszpanii co prawda jest na drugiej lokacie, ale z dorobkiem zaledwie czterech „oczek”. Faworytem tej rywalizacji byli więc zdecydowanie „The Reds”

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Jurgena Kloppa zabrakło Harveya Elliota, Naby’ego Keity oraz Jamesa Milnera. Diego Simeone nie mógł za to wystawić do rywalizacji Antoine’a Griezmanna, Stefana Savicia, Marcosa Llorente, Thomasa Lemara, czy Geoffreya Kondogbie.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, którzy to już w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Jana Oblaka pokonał Diogo Jota. Osiem minut później LFC prowadzili już 2:0. Ładnym uderzeniem popisał się Sadio Mane i podwyższył wynik meczu. Kolejne minuty to pełna kontrola meczu przez podopiecznych niemieckiego szkoleniowca. Sytuację madrytczyków dodatkowo skomplikowała czerwona kartka dla Felipe, która Brazylijczyk otrzymał za totalnie bezsensowny faul w środku pola na Mane.

Na początku drugich 45 minut mieliśmy dwa gole anulowane przez system VAR – oba  powodu spalonych. Dla gospodarzy trafiał Jota, zaś dla gości Luis Suarez. Pozostała część upłynęła pod dyktando liverpoolczyków, którzy to w pełni kontrolowali mecz i ostatecznie triumfowali 2:0.

Wynik ten spowodował, że Liverpool zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów i to już z pierwszej lokaty. Zespół z Hiszpanii z kolei o awans będzie musiał powalczyć w dwóch pozostałych spotkaniach.

Liverpool FC – Atletico Madryt 2:0 (2:0)

Bramki: 13’ Jota, 21’ Mane

Liverpool: Alisson – Tsimikas, van Dijk, Matip, Alexander-Arnold (90+4’ Phillips) – Oxlade-Chamberlain (78’ Minamino), Fabinho (69’ Thiago), Henderson – Mane (46’ Firmino (78’ Origi)), Jota, Salah

Atletico: Oblak – Hermoso, Felipe, Gimenez – Carrasco (69’ Vrsaljko), de Paul, Koke (69’ Cunha), Trippier – Felix (59’ Lodi), Correa (75’ Serrano) – Suarez (59’ Herrera)

Żółte kartki: 15’ Mane, 86’ Jota, 90+2’ Matip – 8’ Hermoso, 37’ Suarez, 38’ Koke, 52’ Felix

Czerwone kartki: 36’ Felipe

Sędzia: Danny Makkelie