Liga Mistrzów: pewne zwycięstwo Interu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.11.2021, 23:15

Inter Mediolan zrobił znaczący krok, ku awansowi do fazy pucharowej ligi mistrzów. Włosi zanotowali wyjazdowe zwycięstwo w Tyraspolu 3:1. Dzięki wygranej zespół z San Siro przeskoczył Mołdawian w tabeli grupy D.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości. Jednak w pierwszej połowie mimo aż czternastu strzałów oddanych przez graczy Simone Inzaghiego, tylko jeden okazał się celną próbą. Było to uderzenie Edina Dzeko z 34. minuty, które skutecznym wyjściem zablokował golkiper. Bardzo bliski szczęścia był też drugi piłkarz formacji ofensywnej mediolańczyków, Lautaro Martinez. Argentyńczył przymierzył z daleka, lecz piłka zatrzymała się na słupku bramki. W drugich czterdziestu pięciu minutach Inter był już dużo skuteczniejszą drużyną. Strzelanie rozpoczął w 54. minucie Marcelo Brozović. W 66. minucie prowadzenie podwyższył Milan Skriniar, który wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego. Kolejne dwa gole padły w ostatnich fragmentach starcia. W 83. minucie rezerwowy Alexis Sanchez wykorzystał błąd defensora gospodarzy i strzelił na 3:0. Sheriffowi udało się zdobyć honorową bramkę za sprawą Adamy Traore.

Sheriff Tyraspol - Inter Mediolan: 1:3 (0:0)

Bramki: 90+2' Traore - 54' Brozović, 66' Skriniar, 83' Sanchez

Sheriff: Athanasiadis - Fernando, Arboleda, Dulanto, Cristiano - Tholl, Addo (62' Radeljić), Traore, Kolovos (73' Bruno), Castaneda - Jakszibojew (81' Julien)

Inter: Handanović - de Vrij (85' Ranocchia), Bastoni, Skriniar - Darmian (46' Dumfries), Vidal, Barella, Brozović, Dimarco (64' Perisić) - Dżeko (81' Correa), Martinez (81' Sanchez)

Żółte kartki: 35' Addo, 51' Cristiano, 61' Kolovos, 63' Fernando - 43' Darmian, 67' Skriniar

Sędzia: Felix Zwayer