Pływanie - ME: złoto Alicji Tchórz i brąz Pawła Juraszka podczas trzeciego dnia!
Andrzej Fiedkiewicz

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 04.11.2021, 19:00

Złoty medal Alicji Tchórz na 100 metrów stylem zmiennym i brązowy Pawła Juraszka na 50 metrów stylem dowolnym to dorobek polskich pływaków podczas trzeciego dnia pływackich Mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu.

Alicja Tchórz (57,82 s.) wywalczyła złoto na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Polka do samego końca biła się o tytuł z Rosjanką Marią Kamenevą, którą ostatecznie wyprzedziła o 0,1 sekundy. Miejsce na podium uzupełniła jeszcze Szwedka Sarah Sjoestrem z czasem - 58,05 s.

Na dystansie o połowę krótszym, ale w stylu dowolnym brązowy medal wywalczył Paweł Juraszek. Polak popłynął w czasie 20,95 s., przegrywając w ostatecznym rozrachunku z Węgrem Szebasztianem Szabo - 20,72 s., a także reprezentantem Włoch Lorenzo Zazzerim - 20,84 s.

Sporo słabiej poszło naszej młodej pływaczce Laurze Bernat, która z rezultatem - 2:08.37, zajęła ostatnie miejsce w finale 200 metrów grzbietem. Złoto na tym dystansie zdobyła Holenderka Kira Toussaint - 2:01.26, wyprzedzając Margheritę Panzierę (2:02.05) z Włoch oraz Austriaczkę Lenę Grabowski (2:04.74).

Żeńska sztafeta kobiet 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie: Paulina Peda, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick zajęła piąte miejsce z rezultatem - 1:44.93. Zwyciężyły Rosjanki (1:44.19), przed Szwedkami (1:44.32) oraz Włoszkami (1:44:46).

Jeśli chodzi o półfinały, to na dystansie 100 metrów stylem dowolnym kobiet awans do finału wywalczyły Katarzyna Wasick (bezpośredni - 52,41 s.) i Kornelia Fiedkiewicz (z czasem - 53,17 s.). Najszybsza okazała się Sarah Sjoestrem - 52,21 s., która wygrała o 0,1 s., z Holenderką Marrit Steenbergen.

Natomiast na 100 metrów grzbietem awans do finału z czasem wywalczył Radosław Kawęcki - 50,15 s. Sztuka ta nie udała się niestety Jakubowi Skierce - 51,72 s. Zwyciężył zaś rosyjski pływak Kliment Kolesnikov - 49,15 s. Bezpośrednio do finału na 200 metrów stylem motylkowym awansował Krzysztof Chmielewski - 1:53.05. Michał Chmielewski (1:55.68) będzie jedynie drugim rezerwowym, a więc szanse na jego występ są znikome.