ME U16: Hiszpanki za mocne

• Data publikacji: 22.08.2018, 19:05

Polskie koszykarki uległy Hiszpanii 32:72 w ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 16, które rozgrywane są w Kownie.

Chyba nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się zwycięstwa Polek z niepokonanymi dotychczas w Kownie Hiszpankami. Liczyliśmy jednak na w miarę wyrównaną walkę. Niestety - koszykarki z Półwyspu Iberyjskiego nie miały dziś dla naszego zespołu litości.

Trzy punkty zdobyte przez całą pierwszą kwartę (trójka Magdaleny Szymkiewicz), dość jasno zapowiedziały nam, jak wyglądać będzie to spotkanie. Choć po pierwszych dziesięciu minutach strata nie była jeszcze tak duża (11 punktów), to po drugiej ćwiartce chyba nikt nie miał już wątpliwości - Hiszpanki rzuciły nam 31 punktów, my im zaledwie 10 i zasadniczo było po meczu.

Druga połowa to już spokojne kontrolowanie spotkania przez reprezentację, która zwyciężyła w czterech z ostatnich siedmiu mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Ostatecznie Hiszpanki triumfowały aż 72:32 i pewnie awansowały do strefy medalowej. Polkom pozostaje walka o miejsca 5.-8.

Polska - Hiszpania 32:72 (3:14, 10:31, 8:15, 11:12)