Pływanie - ME na krótkim basenie: kolejny medal Wasick, Peda z awansem do finału!

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 05.11.2021, 19:05

Sesja finałowa czwartego dnia Mistrzostw Europy w pływaniu była kolejną udaną w wykonaniu reprezentantów i reprezentantek Polski. Kolejny medal dla naszej drużyny narodowej zdobyła Katarzyna Wasick. Tym razem sprinterka uplasowała się na drugiej pozycji w wyścigu finałowym na dysatnsie 100 metrów stylem dowolnym.

W drugim finale czwartego dnia na starcie staneły dwie Polki. Katarzyna Wasick była wymieniana w gronie faworytek wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym, z kolei Kornelia Fiedkiewicz za sukces musiała uznać już sam awans do najlepszej ósemki. Ostatecznie pierwsza z Polek zajęła drugie miejsce z czasem 51,58. Szybsza od niej była tylko Szwedka - Sarah Sjoestroem. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęłą Holednerka - Marrit Steenbergen. Fiedkiewicz zakończyła finał na 8. miejscu z czasem 53,23.

Chwilę po dwóch Polkach do rywalizacji w finale na 100 metrów stylem grzbietowym przystąpił Radosław Kawęcki. Specjalista od dwukrotnie dłuższego dystansu popłynął nieco wolniej niż w półfinale (50,47), co dało mu siódme miejsce. Podium na tym dystansie wyglądało następująco: Kliment Kolesznikow (Rosja), Robert-Andrei Glinta (Rumunia), Apostolos Christou (Grecja).

Na tym samym dystansie, na którym rywalizował Kawęcki, w półfinale wystąpiła Paulina Peda. Polka zakwalifikowała się do wyścigu finałowego z ex-aequo ostatnim, ósmym czasem i jutro postara się sprawić niespodziankę w finale. Jej czas to 57,64.

W półfinałach swoje zmagania na dystansie 200 metrów stylem dowolnym zakończył Jakub Majerski. Medalista z setki motylkiem pokonał ten dystans w czasie 1:45,97, co dało mu 15. miejsce.

Doskonale w wyścigu finałowym 200 metrów motylkiem spisał się Krzysztof Chmielewski. 17-letni zawodnik uzyskał rezultat 1:52,66, poprawiając Rekord Polski 17-18 lat. Czas Chmielewskiego pozwolił zająć mu 5. miejce, a do medalu zabrakło zaledwie 0,85 sekundy. Na najwyższym stopniu podium stanął Alberto Razzetti (Włochy), który dość znacznie pokonał rekordzistę świata z długiego basenu - Kriistofa Milaka (Węgry). Trójkę uzupełnił Rosjanin - Igor Pawłow.

Na tym zakończyły się występy Polaków czwartego dnia Mistrzostwa Europy w Kazaniu. Kolejne starty już jutro w bloku porannym.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.