PKO Ekstraklasa: podział punktów w Płocku

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.11.2021, 20:12

Podziałem punktów zakończyło się inauguracyjne starcie 14. kolejki PKO Ekstraklasy. Wisła Płock ponownie nie dała się pokonać na własnym stadionie, lecz tym razem musiała się zadowolić remisem 1:1 w starciu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Pierwsze fragmenty meczu należały do niecieczan. Wysoki pressing i skomasowane ataki nie przyniosły jednak konkretów w postaci sytuacji bramkowych. Gospodarze przetrwali napór gości i sami zdobyli bramkę. Dośrodkowaną piłkę głową zgrał Łukasz Sekulski, a ta trafiła pod nogi Damiana Warchoła, który otworzył wynik spotkania. Dla napastnika "Nafciarzy" było to już szóste trafienie w sezonie. Płocczanie niedługo nacieszyli się prowadzeniem. W 34. minucie Samuel Stefanik wypatrzył Murisa Mesanovicia, który doprowadził do wyrównania. Oba zespoły stworzyły sobie po jeszcze jednej dogodnej okazji, ku zejściu na przerwę z korzystnym rezultatem. Najpierw Warchoł nie strącił odpowiednio dośrodkowanej piłki, a potem Roman Gergel, mocnym strzałem, obił poprzeczkę.

W drugiej połowie działo się zdecydowanie mniej. Zawodnicy zarówno Wisły, jak i Termaliki sprawiali wrażenie zadowolonych z remisu. Jeśli należałoby wskazać, kto bardziej zasłużył na wygraną, to byli to goście. Najaktywniejszym i być może najlepiej wyglądającym graczem na murawie był Mesanović. Bośniak po bramce strzelonej w pierwszych czterdziestu pięciu minutach próbował szczęścia także i w drugiej odsłonie. Dwukrotnie jego próby zostały sparowane przez Krzysztofa Kamińskiego. Jeszcze mniej szczęścia miał partner z formacji ofensywnej Mesanovicia, Kacper Śpiewak. Młody napastnik dwoił się i troił, by odebrać, którąś z licznych wrzutek, lecz nawet gdy to się udawało, kończył akcje bez celnego uderzenia. Po zejściu z boiska Rafała Wolskiego i Łukasza Sekulskiego w ataku gospodarzy działo się niewiele. Taki stan rzeczy oznaczał zakończenie meczu wynikiem 1:1.

Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:1 (1:1)

Bramki: 23' Warchoł - 34' Mesanović

Wisła: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak, Michalski, Tomasik - Rasak, Gerbowski, Szwoch, Wolski (69' Jorginho), Warchoł (80' Tuszyński) - Sekulski (69' Kolar)

Bruk-Bet: Loska - Tekijaski, Wlazło, Biedrzycki - Grzybek, Bonecki (68' Radwański), Stefanik, Hlousek (46' Wasielewski) - Gergel (80' Zeman), Śpiewak, Mesanović

Żółte kartki: 58' Gerbowski

Sędzia: Tomasz Wajda