PKO Ekstraklasa: Jagiellonia urywa punkt Śląskowi w ostatniej akcji meczu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.11.2021, 23:06

Dużo emocji i zwrotów akcji przyniosło piątkowo-wieczorne starcie Śląska Wrocław i Jagiellonii Białystok. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

Pierwsza połowa we Wrocławiu przyniosła niewiele walorów czysto piłkarskich. Początkowe minuty należały do gości, lecz w okolicach dwudziestej minuty popełniali coraz więcej fauli. Część z nich kończyła się żółtymi kartkami. W tym przewinienie z 27. minuty Israela Puerto na Mateuszu Praszeliku, za które sędzia mógł wyrzucić Hiszpana z boiska. Jarosław Przybył pokazał "żółć", co nie zmieniło faktu, że młodzieżowiec Śląska na tyle odczuł starcie, że musiał opuścić plac gry. Kolejne kary indywidualne zabrały pewność siebie białostoczanom. Inicjatywę przejął Śląsk i w doliczonym czasie gry, za sprawą Erika Exposito, wyszedł na prowadzenie.

W drugich czterdziestu pięciu minutach zdecydowanie dominowała Jagiellonia. Ostrzeliwanie bramki Michała Szromnika zaczął Taras Romańczuk. Jego uderzenie zostało powstrzymane przez golkipera. W 54. minucie odbitą piłkę po rzucie rożnym przejął Tomas Prikryl i strzałem z pierwszej piłki doprowadził do wyrównania. Na boisku błyszczał Martin Pospisil, który swoją ulubioną zewnętrzną częścią stopy, znakomicie obsługiwał partnerów. W 66. minucie główka Bartosza Kwietnia wylądowała tuż obok słupka. Zagrożenie pod bramką Szromnika nie gasło. Na kwadrans przed końcem Bojan Nastić obił słupek, a dobitka Jesusa Imaza poleciała nad bramką. Ten duet przypomniał o sobie jeszcze w ostatniej akcji meczu, lecz najpierw kolejne piorunujące wejście z ławki rezerwowych zaliczył Adrian Łyszczarz. 22-latek wszedł w 77. minucie i w 82. dał swojej drużynie prowadzenie. Z przebiegu gry nic nie wskazywało na gola wrocławian, lecz ci stanęli przed szansą, by dowieźć ten korzystny rezultat. Ich szyki pokrzyżował w ostatniej akcji meczu duet Nastić-Imaz. Pierwszy dośrodkował piłkę wprost na głowę drugiego i na tablicy świetlnej końcowym wynikiem był remis 2:2

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok: 2:2 (1:0)

Bramki: 45+3' Exposito, 82' Łyszczarz - 54' Prikryl, 90+2' Imaz

Śląsk: Szromnik - Lewkot, Golla, Verdasca - Janasik, Makowski (67' Schwarz), Mączyński, Garcia - Pich (67' Łyszczarz), Exposito, Praszelik (32' Zylla)

Jagiellonia: Dziekoński - Puerto, Tiru (45' Pazdan), Kwiecień - Prikryl, Romańczuk, Pospisil, Nastić, Imaz - Bida (77' Tabiś), Żyro (77' Trubeha)

Żółte kartki: 64' Golla - 27' Puerto, 29' Kwiecień, 34' Bida

Sędzia: Jarosław Przybył